Sedefçi, “18 Mart, Türk Milleti’nin bir diriliş öyküsüdür”

admin

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99.yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

12307_hamdi-sedefci

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99.yılı nedeniyle yayınladığı mesajda, “Çanakkale’de kanıyla toprağı yoğuran 253 bin şehidin emanetidir 18 Mart” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, “18 Mart, büyük liderin öncülüğünde, öldü zannedilen bir milletin yeniden dirilişi demektir. Çanakkale de bundan 99 yıl önce kazanılan zafer, tüm dünyaya “Çanakkale Geçilmez” gerçeğini göstermiş olmakla beraber, Türk Milleti’nin bir diriliş öyküsüdür. Çanakkale, dünyaya Türklüğün destanını gösteren ve aynı zamanda Türk askerinin inanılmaz mücadele gücü, kahramanlığını altın harflerle yazdıran bir zaferdir.

Çanakkale’de, kanıyla toprağı yoğuran 253 bin şehidin emanetidir 18 Mart. Ve bu anlamda, Çanakkale Zaferi’nin 99. yıl dönümünü kutlamanın büyük sevincini ve kutsal vatan için canlarını feda eden şehitlerin Şehitler Günü’nü idrak etmenin gururunu yaşıyoruz. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onun silah arkadaşlarını, Çanakkale şehitlerimizi ve Türk milletinin bölünmez bütünlüğü uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi, bir kez daha saygı ve şükranla anıyor, Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

 

 33 total views,  5 views today

Next Post

Edirne Valisi Hasan Duruer'in 18 Mart Şehitler Günü Mesajı

Edirne Valisi Hasan  Duruer “Şehitlerimiz hem geçmişimiz hem geleceğimiz olmuştur” Tarih, “Geçmişi olmayanın geleceğininde olmayacağını” bize göstermiş, yurt savunmasında şehit düşen binlerce vatan evladı bizim hem geçmişimiz hem de geleceğimiz olmuştur. Bugün, Türk Milletinin özgürlük ve vatanı için gerektiğinde neleri feda edebileceğini bir kez daha kanıtladığı bir dönemi simgeleyen 18 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp