SEDEFÇİ ”19 Mayıs Bağımsızlık Meşalesinin Yakıldığı Gündür”

admin

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada”19 Mayıs 1919 Türk Milleti’nin Atatürk’ün önderliğinde düşmana karşı verdiği milli mücadelenin başlangıcı olan önemli bir gündür ve milletimiz için çok büyük bir anlam ve öneme sahiptir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün vatanımızın geleceği için başlattığı hareket Türk Milleti’nin zaferi ile sonuçlanmış ve 19 Mayıs 1919 tarihinde başlayan süreç, yine Ulu Önderimizin aydın fikirleri ile Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle devam etmiş, ulusumuz bağımsızlığına kavuşmuştur.

Ulu Önder Atatürk’ün Türk Ulusu’nun onuruyla yaşayabilmesi için 19 Mayıs 1919’da yaktığı bağımsızlık meşalesi bugün de, bu günün kendilerine hediye edildiği geleceğimizin teminatı gençlerimizin ellerinde aynı kararlılık ve azimle bir sonraki nesillere iletilmek üzere ışığını yaymaya devam etmektedir.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını gençlerimize armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve şükranla anarken, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Ulusumuza ve gençlerimize kutlu olsun.19 mayıs

 205 total views,  2 views today

Next Post

Taşhan Et Mangal Bahçe Açıldı

Edirne’nin tanınmış başarılı işadamlarından Serdar Hüseyinca,  2011 yılında hizmete sunduğu Tahmis meydanındaki “Taşhan Et Mangal Restoranından sonra halkın müşterilerinin ve Edirne halkının gösterdiği ilgisinden dolayı ikinci şubesi olan Taşhan ET MANGAL Bahçe’yi de hizmete açtı. Üretimde gösterdiği titizlik ve kaliteyi restoranlarına da taşıyan işadamı Serdar Hüseyinca  gazetemize yaptığı açıklamada; “Restorancılık” […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp