Sedefçi “Atamız yeri doldurulmayacak bir liderdir”

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Atatürk’ün ölümünün 75. Yıldönümü nedeniyle açıklama yapan Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi şunları kaydetti “ Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük devlet adamı ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 75. yıldönümünde onu bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz.

sedefçi_10 kasım-edirne

Türkiye Cumhuriyeti’nin baş mimarı, büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk dünya görüşü, misyonu, vizyonu ve olağanüstü öngörüsü ile tüm insanlığa örnek olmuş, aradan geçen zaman içinde fikirleri güncelliğini koruyan bir dünya lideridir.

Yüce Atatürk, 75 yıl önce sonsuzluğa uğurlanmış olsa da, gönüllerde ve zihinlerde ölümsüzleşmiştir. Düşünceleri, ilke ve devrimleriyle yolumuzu aydınlatmayı sürdürmektedir. Cumhuriyet’e ve onun laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan yapısına her zaman sahip çıkmalıyız.

Ve bugün, Cumhuriyet’e olan inancımız ve gönülden bağlılığımız, geleceğimizin en büyük teminatı olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin her bir ferdi, Atatürk’ün bizlere bıraktığı bu yüce mirası O’nun ilke ve devrimleriyle sonsuza kadar yaşatmaya kararlıdır.

Bu kararlılıkla, Cumhuriyetimizin kurucusu, yurdumuzun kurtarıcısı büyük komutan, eşsiz devlet adamı ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 75. yılında bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz” dedi. 

 46 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Valisi Hasan Duruer’in 10 Kasım mesajı

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Edirne Valisi Hasan Duruer yaptığı açıklamada; “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ’ü, ebediyete intikalinin 75’nci yılında milletçe saygı, şükran ve minnetle anıyoruz. Büyük Önder Atatürk, yaşamı, yaptıkları ve tarihi başarılarıyla tüm dünyanın saygısını kazanmış, örnek bir devlet […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp