Sedefçi “Bayramlar Dostluk Ve Kardeşlik Günleridir”

admin

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Kurban Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, bayramların, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günler olduğunu belirterek, “Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir.” dedi.
Sn.Hamdi-Sedefçi

Başkan Sedefçi, açıklamasında, Edirne Halkı’nın Kurban Bayramı’nı kutlayarak, “Bayramların getirdiği coşku içerisinde sevdiklerimizle birlikte olabilmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bayramlarda manevi güzel duyguların getirdiği barış ve huzur ortamının değerini iyi bilmeliyiz.

Yeryüzünde yaşayan tüm insanların dayanışma içinde birbirlerine saygı ve sevgi içinde yaşamalarını diler, Edirne halkımızın Kurban Bayramı’nı kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.” dedi.

BELEDİYE EKİPLERİ 24 SAAT HALKIN HİZMETİNDE”

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi açıklamasında ayrıca, Edirne Belediyesi olarak, Kurban Bayramı süresince Zabıta Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü ile Sağlık İşleri Müdürlüğü Ambulansı’nın 24 saat nöbetçi ekiplerin hazır bulundurulacağını belirtti.

Başkan Hamdi Sedefçi, açıklamasında, “Edirne Belediyesi olarak, Kurban Bayramı süresince Zabıta Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü ile Sağlık İşleri Müdürlüğü Ambulansı’nın 24 saat nöbetçi ekipleri halkımızın hizmetinde olacaktır. Ayrıca, Edirne Belediyesince, bayramın birinci günü olan 15 Ekim 2013 Salı günü bayram namazından sonra Belediye önünden Buçuktepe ve Acıçeşme mezarlıklarına mezarlık ziyareti amacıyla ücretsiz sefer düzenlenecek.” dedi.

“BAYRAMDA OTOPARKLAR ÜCRETSİZ”

Başkan Hamdi Sedefçi, Kurban Bayramı boyunca 4 gün süre ile (15-16-17-18 Ekim) araç park yerlerinden ücret alınmayacağını ifade ederek, “Kurban Bayramı süresince Belediye nöbetçi ekipler oluşturuldu. 4 gün sürecek Kurban Bayramı tatili nedeni ile vatandaşlarımızın su ve kanalizasyon ile ilgili şikâyetlerini Belediyenin 2139140-43 ya da 153 numaralı telefonlarına iletebilecekler. Oluşturulan nöbetçi ekip, ihbara göre merkezden ilgili yerlere yönlendirilecektir.” dedi.

 119 total views,  2 views today

Next Post

Çakırlar Yeni Görevine Başladı

Edirne İl Milli eğitim Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı olarak görev yapan deneyimli eğitimci Hüseyin Çakırlar, geçtiğimiz Eylül ayında Meriç İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atandı. İlçedeki görevine başlayan Çakırlar’ın ilk işi bölgedeki okulları ziyaret edip yetkililerden bilgi almak oldu. Diğer taraftan, Çakırları yeni görevi nedeniyle ziyaret eden kitle örgütleri, kurum ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp