Sedefçi, “BEN KESİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYIYIM”

admin

Hamdi Sedefçi konuşmasında belediye başkanlığı için kesin aday olduğunu, partisinden diğer aday adaylarının kendisine destek vermeleri gerektiğini söyledi.

hamdi_sedefci  

Belediye Meclis Salonunda düzenlediği basın toplantısında gündemindeki konular hakkında açıklamalarda bulunan Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Edirne’nin tarih, kültür, sanat kenti olduğunu Edirne’ye daha çok turist gelmesi için emek verdiklerini belirterek şunları kaydetti: “ Bilhassa CHP aday adaylarımız hala kültür sanat konusunda bizi eleştiriyorlar. Bu arkadaşlar ya bu kenette yaşamıyorlar ya da ne olduğunun farkında değil. Her yıl 7 tane festival yapıyoruz. Kardeşim kör müsün görmüyor musun? Geçen sene ciddi boyutta fuar ve festivaller yaptık. Bu yıl bir tane daha ilave yapıyoruz. Salvador Dali İtalyan dünyaca ünlü ressamı. Biz bu yıl Salvador Dali’nin resim sergisini açıyoruz. 21 Ekim – 3 Kasım’da Edirne halkına sunmuş olacağız.
hamdi_sedefci_ayhan_dağlı

Trakya Üniversitesi Rektörümüz sağ olsun Ekmekçizade’yi bize tahsis ettiler. Edirne Belediye Başkanlığı olarak 25 adet orijinal özgün baskılı tablosunu Edirneli sanatseverlere sunacağız” dedi Sedefçi konuşmasında daha sonra “

Tüm Türk Ulusu’nun İslam dünyasının Edirne halkının Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Bayramlar, sevginin, dostluğun, kardeşliğin pekiştiği günlerdir. Bayramda da otobüslerimiz ücretsiz olarak vatandaşlarımızı taşıyacak. Otoparklar ücretsiz olacak. Biz de Edirne halkına bayramda bir jest yapmayı planlıyoruz. Tümünüze sağlık, mutluluk, başarı diliyorum.

ADAY ADAYLARINA BEN EMEK VERDİM

Bilindiği gibi son ayda Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday adayları başvuruları yapıldı ve benle beraber 7 aday adayı var. Bu güzel mutluluk verici. 7 aday adayından benim dışımdaki 6 tanesinden bir tanesi haricinde tümüne emek ben verdim. Tümünün şu an isimleri bir yere gelmişse benim emeğim, desteğimle geldi. Bu arkadaşlar benim emeğim, desteğim olmasaydı. Şu anda bu şehirde olmaları şansları hiç yoktu. Onların bu hale gelmelerindeki büyük pay sahibi olduğumu Edirnelilerin bildiğini gayet iyi biliyorum. En azından bu arkadaşlarımızın beni eleştirirken benle ilgili bir şey söylerken daha dikkatli olmaları, en azından saygılı olmaları gerektiğini istiyor ve düşünüyorum. Bir defa borçları var en azından. “Bu adam katkı yaptı, emek verdi bize, bizi bir yerlere getirdi. Meclise yazdı, Edirnespor yönetimine soktu, şunu yaptı, bunu yaptı. O olmasa biz buralara gelemezdik” deyip en azından insani olarak beni eleştirirken kibar, nazik olmaları gerektiğini düşünüyorum. Şu an tam tersini yapıldığını görmekten üzüntü duyuyorum. İşte bir tanesi çıkmış dün, bugün mahalli basında var. Abuk sabuk konuşmuş adamcağız. Ona emek vermedim ben de. Ya gidip aynaya baksana kardeşim, aynaya bak kendini gör ve “Ben neyim?” de. “Halkın neresindeyim?”de.

Bir kilonu boyunu ölç tart. Kilon fazla görünüyorsun da halkın gözünde kaç kilosun? Bunlara bak. Kibar insan gibi, Cumhuriyet Halk Partili gibi konuş. Sanki ben muhalefetin belediye başkanıyım, ben şu an da CHP’nin belediye başkanıyım. Ben şu an bu partinin namusuyum.

hamdi_sedefci2

SEN KİMSİN HADDİNİ BİL!

Beni şu anda her türlü yanlış benim partimi bağlar. Bana yapılan yanlışta yine partimi ve partiliyi bağlar. Bu adamın asla bir hakkı olan konum şu anda söz konusu değil. Kalkmış AKP’ye bilmem ne yaptığımı şunu bunu yaptığımı, emekliliğimin zamanı geldiğini söylemiş. Yahu kardeşim sen kimsin? Haddini bil. Bu işe karar veren merci Edirne halkıdır, sen değilsin. Bu işe halk karar verecek, halkın dediği olacak. Ve kendisi bilmem ne yapsa da 6 arkadaşımız da bir araya gelseler de bu iş olmaz kardeşim. Ben adayım, yüzde yüz adayım bu konuda yüzde yüz kendime güveniyorum. Niye adayım anlatacağım. Adamlar bunu göremiyor ve hala daha eleştiri yapıyorlarsa ayıp denen bir şey var. Kalkıyor bir tanesi roman derneğine gitmeye çalışıyor.

Size geleceğim oy verir misin diyor. Dernek yönetici ve üyelerine. Kardeşim 30 yıldır burada yaşıyorsun, 30 yıldır romanları aklına getiremiyorsun da şimdi mi getiriyorsun? Aday olunca mı aklına getiriyorsun? Romanların olduğunu 30 yıl sonra mı fark ediyorsun be kardeşim. Onlarla beraber oturup kahve içtin mi? Sen oraya gidip çamur çiğnedin mi? Adama sorarlar. “Ben geleceğim ziyaretinize ben belediye başkanı olacağım” diyorsun. N.. olursun. Öyle şey yok. Politika bu kadar basit değil. Emek vermezsen, o insana sahip çıkmazsan, sevgi, saygı göstermezsen bunu başaramazsın. Hala arkadaşlarımız tarafından eleştirilere maruz kalıyoruz. ORC dene firma daha önce anket yaptı ve Vatan’da yayınlandı. Vatan, Milliyet ve Akşam’da bir şeyler yayınlandı. Milliyet’in internet sitesinde 3 tane belediye başkanı adayının belli olduğunun ifadesi vardı. Bir gün sonra ne oldu? Çıktı Genel Başkan Yardımcımız Gökhan Günaydın üç tane belediye başkanı olduğunu söyledi. İsim vermedi belki Kırklareli, Tekirdağ, Edirne diye ama üç ilin belli olduğunu söyledi. Açıklamayı da aynı zamanda yapacaklar diye bilgi verdi. Genel Merkez, buna saygımız sonsuz. Edirne’nin gerçekleri var. Anketler yapıldı Edirne’de 1300 kişiye sorulmuş. Yüzde 2 yanılma payı olabilir diye notunu da adam düşmüş. “Seçim olsa bu Pazar günü belediye başkanlığı için hangi partiye oy verirsiniz” diye sorulmuş ve yüzde 46.1 CHP çıkmış, 32.5 AK Parti, 6.3 MHP çıkmış. Bu anket var internette yayınlanmış, bunu yaptıran ben değilim. “Belediye başkanlığı seçimi olsa kimi başkan görmek istersiniz” diye sorumuşlar. Yüzde 35 insan Hamdi Sedefçi demiş. AK Parti adayına yüzde 17 çıkıyor. Sayın Gencan’a yüzde 12, Yiğit Bulut’a 11.8 diğerlerine 10.2, kararsızlar 13.1 oy çıkıyor. Onur şeref duyuyorum. Hala daha bizim altı aday adayımız bunları görmüyor ve bile bile bana saldırıyorlar. Şu an sen partiliysen partini biraz seviyorsan adaylıktan çekilirsin. “Hamdi Başkanım Edirne hakikaten seni istiyor, biz senin yanındayız”

sedefci

dersin. Oyları yüzde 65’lere çıkartırız beraber. Oyumu artırmak için katkı yaparsın. Bu adamlar birilerinin gazıyla, 50 kişiyi 6 aday adayının yanında geziyorlar. Bir gün onunla bir gün onunla 50 kişi fazla yok. CHP’den 50 tane mal bir gün A’nın bir gün B’nin, bir gün C’nin yanında gezip boy gösteriyorlar. Ayıp yani. Edirne siz değilsiniz. Edirne insanlarının düşüncelerine saygılı olmak zorundasınız.

ADAYLIKTAN ÇEKİLİP HAMDİ SEDEFÇİ’YE DESTEK VERİN

Edirne halkı kimin ne olacağını nereye geleceğine Edirne halkı karar verir. Sen karar veremesin. Eğer ki sen partiliysen, dürüst, iyi niyetli adamsan “Bu şartlarda ben aday değilim, çekilirim, desteğimi Hamdi Sedefçi’ye veririm” dersin, demen lazım. Eğer partililik anlayışın varsa bunu yaparsın. Ben adayım, kesin adayım diyorum. Adayım ben kardeşim. Anketlere, Edirne halkına güveniyorum. Partimin Genel Başkanına, Genel Merkezimize güveniyorum. Ve kendime ve Allah’ıma güveniyorum. O nedenle adayım diyorum. Ve aday olacağım inşallah. Tecrübemin doruğundayken, bu kenti dünya kenti yapacağız. Avrupa kenti olduk zaten o bitti. Sabah Almanya’dan bir vatandaşımız mektup yazmış, bu mektup Edirne’nin Avrupa kenti olduğunun somut belgesidir. Edirne’yi böyle görüyor insanlar, bizim partilimizin ufacık bir kısmı, aday adaylarımız daha hala beni eleştiriyorlar. Edirne dünya kenti oluyor, bunu kimsenin engellemeye hakkı ve şansı. Ben bir kez daha söylüyorum. 6 aday adayı arkadaşımız lütfen çekilsinler. Ve seçimi de yüzde 65’le alacağız. Edirne halkına güveniyorum. Onurumuzla şerefimizle bu işi 5 yıl daha 20 yıllık birikimimizle, tecrübemizle yapacağız. Edirne halkı kararını vermiştir, Edirne halkının adayı bellidir. AKP de geçen hafta anket yaptı. Belediye hizmetlerinden memnun musunuz? diyor. Yüzde 62 çıkıyorsa hala ne konuşuyorsun sen yahu? 50 kişinin gazıyla mı politika yapıyorsun? Kaç sene önce kol kola girdik, bizi ayıramazsınız, araya nifak sokmayın. Edirne için doğrular için çalışma yapmanızda fayda var diye düşünüyorum.

 

 

 169 total views,  2 views today

Next Post

EDSYB, 11. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarına Katıldı

4 Ekim 2013 Tarihinde Edirne İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği olarak üyelerimizle birlikte Bursa 11. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı’na gezi düzenlenmiştir. Edirne İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Tuncay AYTIN ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ve 260 üyenin katılımıyla gerçekleşen gezide tarım ve hayvancılık alanındaki tüm yenilikler […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp