Sedefçi çalışan gazeteciler gününü kutladı

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “gazetecilik, günümüzün en dinamik ve fedakârlık isteyen mesleklerin başında gelmektedir.” dedi.

hamdi_sedefçi_basın_toplantısı_edirne2

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, basın çalışanlarına, ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 sayılı yasanın 10 Ocak 1961 yılında kabul edilmesinin ve bugünün ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kutlanmaya başlanmasının 53.nci yılını olduğu ifade ederek, “Gazetecilik mesleği, kamuoyunu bilgilendirmek adına, doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi önemli değerleri içerisinde bulunduran kutsal bir meslektir. Bundan dolayı gazetecilik, günümüzün en dinamik ve fedakârlık isteyen mesleklerin başında gelmektedir.

Yerel ve ulusal basında çalışan gazetecilerimiz hem hizmetlerimizin aktarılmasında hem de yönetenlerin sağlıklı kararlar almasında yol gösterici tarafının da olduğunun bilinci ile, gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın, önemli ve etkin bir denetim organı olma konumuyla, demokrasinin temel unsurlarından biridir.

10ocak-çalışan-gazeteciler-günü-belediye-kutlama-hamdi-sedefçi

Günlük yaşamın hızlı temposu içinde haber peşinde koşarken, kendi etik değerlerini de titizlikle takip etmeyi ihmal etmeyen, objektif habercilik unsurlarını göz önünde bulundurarak doğru, tarafsız ve hızlı haber iletmeyi ilke edinen, Milletin aydınlanmasında ve bilinçlenmesinde görev yapan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı’nı en iyi dileklerimle kutlar, başarılar diler, saygılar sunarım.” dedi.

 213 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Valisi Hasan Duruer'in “10 Ocak çalışan gazeteciler günü” mesajı

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Edirne Valisi Hasan Duruer 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Duruer mesajında şu ifadelere yer verdi; ” Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda basın kurumlarla bireyler arasında […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp