Sedefçi “Edirne Belediyesi Olarak Engellilerin Yaşamını Kolaylaştırıyoruz”

admin

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, “engellilerimizin sosyal yaşam standartlarını kolaylaştırmak yerel idarelerin sorumluluğunda olduğunun bilincindeyiz.” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, 1992 yılında Birleşmiş Milletler’in aldığı bir kararla, 3 Aralık gününü “Uluslararası Engelliler Günü” olarak ilan edildiğini ve bu kararın ardından BM İnsan Hakları Komisyonu’nun 5 Mart 1993 tarihli ve 1993/29 sayılı bildirisi ile üye ülkelerce 3 Aralık gününün “engellilerin topluma kazandırılması ve insan haklarının tam ve eşit ölçüde sağlanması” amacıyla tanınmasını istediğini hatırlattı.

Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Edirne Belediyesi olarak yaptıkları tüm çalışmalarda engellilerin sosyal yaşama adaptasyonunu dikkate aldıklarını vurgulayarak,

ENGELLİLERE TEKERLEKLİ SANDALYE SAĞLIYORUZ

“Edirne Belediyesi olarak sürekli, engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye hediye etmekteyiz. Asfaltlama çalışmalarımızda engellilerimizi yönelik birçok yenilikler yaptık. Yaya yollarında görme engelli vatandaşlarımızın karşıdan karşıya geçişlerini kolaylaştıracak yaya yolu çizgilerini çizdik; kaldırımlarımızda yine görme engelli vatandaşlarımıza yönelik yürüme yolları yaptık.

Edirne’mizi engelliler için daha ulaşılabilir hale getirmek amacı ile ana ulaşım yolları, kaldırımlar ve meydanlarda çalışmaların devam etmekte ve bu kapsamda en son Edirne Otogarında yaya yolu çalışmalarımızda tamamlandı.” dedi.

“Engellilerimizin sosyal yaşam standartlarını kolaylaştırmak yerel idarelerin sorumluluğunda olduğunun bilincindeyiz.” diyen Sedefçi, Engellilerimizin günlük yaşamlarını kolaylaştıracak çalışmalarla birlikte, engelli çocuklarımızı-gençlerimizi eğitim-öğretim alanlarında destekleyerek, onları iş sahibi yapmanın da çok önemli olduğunu belirtti. Başkan Hamdi Sedefçi son olarak, “Engelli gençlerimizi-çocuklarımızı eğitip iş sahibi yaparak onu tüketici olmaktan kurtarmalıyız. Onları üreten bireyler haline getirerek, onları daha da mutlu ve yararlı bireyler durumuna getirebiliriz.” dedi.

 287 total views,  2 views today

Next Post

3 Kişiyi Yaralayan Şahıs Kayıplara Karıştı

Edirne’de Londa Asfaltı üzerinde bulunan bir derneğe gelen kimliği belirlenemeyen şahıs dernekte bulunanların üzerine rastgele ateş açtı. Dernekte bulunan 3 kişi çeşitli yerlerinden yaralanırken, polis şahsı yakalamak için çalışma başlattı. Olay öğle saatlerinde Londra asfaltı üzerinde bulunan Eski Londra asfaltı esnaflarının koruma ve yaşatma derneğinde meydana geldi. Yüzünü montunun şapkasıyla […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp