SEDEFÇİ EKAMEDER SERGİSİNİ AÇTI

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, EKK Kadın Meclisi ve EKAMEDER’in 2013 yılı atölye çalışmaları sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

ekamader-edirne-hamdi-sedefçi-sergi (1)

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Edirne Kadın Merkezi Danışma Derneği’nin 2013 yılı içerisinde gerçekleştirdikleri atölye çalışmalarından oluşan serginin açılışını gerçekleştirdi.

ekamader-edirne-hamdi-sedefçi-sergi (2)

İlhan Koman Kültür Evi ve Kadın Merkezi binasında gerçekleşen açılışta konuşan Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, “geçtiğimiz yıl açılışını gerçekleştirdiğimiz Kadın Merkezi’mizde böyle güzel bir serginin açılışını yaptığımız için mutluyum. Bu kentin belediye başkanı olarak kadınlarımıza yönelik projelere her daim önem vermişimdir. Her zaman siz kadınlarımızın destekçisiyim. Bir toplumun, kentin gelişip kalkınmasında kadınlarımızın emeği çok büyüktür. Kadınlarımızın ekonomik özgürlüğüne kavuşması bu açıdan çok önemlidir. Ve kadınlarımızın her alanda başarılı olması bizleri gururlandırmaktadır. Bu anlamda her zaman sizlerin yanında olacağız. Siz her alanda varım demelisiniz. Ki siz kadınlarımız her alanda var oldukça bu ülke, bu toplum daha da gelişecektir.” dedi.

ekamader-edirne-hamdi-sedefçi-sergi (3)

EKK Kadın Meclisi Dönem Sözcüsü Ayten Sünnetçiler ve kadınlarla birlikte sergideki ürünleri tek tek inceleyen Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, kadınların el emeği ürünlerine hayran kaldığını ifade etti.

ekamader-edirne-hamdi-sedefçi-sergi (4)

EKK Kadın Meclisi Dönem Sözcüsü Ayten Sünnetçiler, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin destekleri ile, kadınlarımızın el emeğinin değerlendirilerek teşhir ve satışı ile ekonomik gelir elde etmesine olanak sağlamak amacıyla; altı semt pazarı ve Ulus Pazarında ücretsiz yer tahsisi yapıldığını, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Kültür Etkinlikleri kapsamında Sarayiçi’nde bir hafta süre ile kadınların el sanatları ürünlerinin teşhiri ve satışı için ücretsiz stand tahsis edildiğini ve Edirne Belediyesi’nden EKK’nin talebi doğrultusunda Kaleiçi’nde Mehmet Karagöz Sokağını “Kadın Meclisi El Ürünleri Sanat Sokağı” olarak düzenleyerek EKK Kadın Meclisi üyelerine tahsis edildiğini belirterek, “Tüm kadınlarımız adına Başkanımız Hamdi Sedefçi’ye bir kez daha teşekkür ediyorum. Başkanımız Hamdi Sedefçi’nin desteği ile yapılan bu çalışmalar ile kadınlarımızın evlerinde ve Kadın Merkezinde oluşturulan üretim atölyesinde, ürettikleri el emeği ürünlerini pazarlama ve satış alanları oluşturularak kadınların ekonomik olarak güçlenmesi sağlandı.” dedi.

ekamader-edirne-hamdi-sedefçi-sergi

Sergi sonunda atölye çalışmalarına katılan kadınlara sertifikaları verildi.

 122 total views,  2 views today

Next Post

Sağlık Bakanlığı Müşaviri gazetemizi ziyaret etti

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun Bakanlık Müşaviri Mehmet İlker Ünal Gazetemiz Edirne Ajans ve Radyo Su’yu ziyaret etti. Mahalli basınları ziyareti kapsamında gazetemizi ziyaret eden Ünal, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun ayni zamanda Edirne Milletvekili ve bu yörede doğmuş biri olarak, Edirne’ye […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp