Sedefçi ” Esnafımızla Birlikte Komite Kuracağız”

admin

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’yi makamında ziyaret etti.

         Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’yi makamında ziyaret eden, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri bir süre fikir alışverişinde bulundular.

Başkan Sedefçi, Edirne’ye gelen ziyaretçi sayısında artış olsa da, esnafın sıkıntısının bitmediğini ifade ederek, “Esnaf arkadaşlarımızın da belirttiği gibi,  mesela şuan tavuk döner 2,5 tl olması gerekirken, bazı işletmeciler yarım tavuk döneri 1,25’e satıyor. Esnaf arkadaşlarımızın dile getirdiği bu haksız rekabet, esnafımızı zor duruma düşüyor tabiî ki.

 Biz bu tür haksızlığı ortadan kaldırmak için denetleyeceğiz esnafımızı. Çünkü net söylüyorum herkes 2,5 tl ye satarken bazı işletmeci arkadaşların 1,25 tl’ye satması büyük ihtimalle eksik gramajdan, kötü yahut ucuz ekmekten ya da ona tavuk yönünden menfaat sağlayan bir şeylerden kaynaklandığını düşünüyorum. Bu iyi niyet değildir. Burada esnaflar birilerini öldürmek pahasına rekabet yaratmakta, bu bana göre doğru bir şey değildir. Herkes hakkını alsın ama adam gibi hizmeti iyi sunsunlar, hijyenik olsunlar, gramaja uysunlar diye düşünüyorum.” dedi.

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ve yönetim kurulu üyeleriyle yaptıkları görüşmede esnafın masalarını dışarı çıkarmaları konusu da gündeme gelirken, Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Masa başı fiyatları biz genel olarak bölgesel olarak düşündük fiyatlandırırken. Ama ben iki haftadır Edirne’yi geziyorum hafta sonları, bu bölgesel alınan kararların çok doğru olmadığını gördüm. Aynı bölgede iki caddenin bir tarafındaki esnaf yoğun iş yapıyor ama diğer esnaf onun yarısından daha az iş yapıyor. O zaman yoğun iş yapan esnafın fiyatıyla diğer esnafın fiyatının aynı olması doğru değil diye düşünüyorum.

Bunları esnaflarımızla konuşuyoruz. Bir komite kurucağız esnaflarımızla beraber. Kararı onlar verecekler biz uygulayacağız.

Bizim için masa başı fiyatlardan alacağımız para çok önemli değil. Ben sistem kurulsun diye bu olaya girdim. Doğru bir sistemle doğru bir kazançla doğru bir yönlendirmeyle, kentimize gelen yerli-yabancı turisti mutlu göndermek ve daha çok turist gelsin diye bütün çabamız.

 Bugün bunları konuştuk birlik başkanımız emin Bey’le ve esnaf kardeşlerimizle. Hepsi dostlarım arkadaşlarım, onların en başta arkadaşı dostu olarak ve belediye başkanı olarak çözüm üretmek için beraber olacağız.” IMG_5224

 151 total views,  2 views today

Next Post

ACI GERÇEK

Lösemi gibi ölümcül hastalığa yakalanan T.Ü öğrencisinin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a gösterdiği tepkisi bir gerçeği dahi ortaya çıkardı. Ülkemizde uzun yıllardan bu yana bu tür hastalıklara yakalanan insanlarımızın çoğu ilaçlı tedavi imkânı bulamadığı için yaşama veda etmek zorunda kalıyordu. Bakana öğrenci arasında geçen bu tatsız olayla kansere yakalanan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp