Sedefçi “Festival Düzenleyen İlk İliz”

admin

Edirne Belediyesi teknolojiye ayak uyduruyor. Vatandaşlar Belediye ile ilgili ödemelerin bilgisayrla evlerinden yapabilecek
Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda; Edirne gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Sedefçi, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) 7 emirliğinden biri olan Acman Emirliği ile kardeşlik protokolü imzalayacaklarını ifade etti.
SEDEFÇİ: ŞEHİRLE DEĞİL, EMİRLİKLE PROTOKOL İMZALIYORUZ
Kardeşlik protokolünün 4-6 Aralık tarihlerinde BAE’de imzalanacağını ancak törene kendisinin yerine Belediye Başkan Yardımcısı Nihan Akdere’nin katılacağını ifade eden Sedefçi, “Protokol imzalandıktan sonra Dışişleri Bakanlığı ile irtibata geçip gerekli prosedürleri yapacağız. Ocak veya Şubat ayında da BAE’ye valilik, belediye ve üniversite nezdinde bir ziyaret düzenlemeyi düşünüyoruz. Burada önemli olan şu: Biz bir şehirle değil, emirlikle kardeşlik protokolü imzalıyoruz” dedi.
“KARDEŞLİK PROTOKOLÜNÜN SEDEFKULE İLE BİR İLGİSİ YOK”
Yıldırım semtine yapılması planlanan ve Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan ve Bulgaristan olmak üzere 3 ülkenin görülebileceği Sedefkule’nin Acman Emirliği ile yapılacak kardeşlik protokolü ile bir ilgisi olmadığının altını çizen Sedefçi, pazarlama değil tanıtım yapmaya çalıştıklarını ifade etti. Sedefkule ile ilgili kendilerine Almanya’dan bir davet yazısı geldiğini belirten Sedefçi, “Bir arkadaşımız bu ülkeye giderek birtakım ön görüşmelerde bulunacak. Kule konusunda bizden para çıkmayacak. Acman Emirliği’nde de bunları konuşacağız. Yatırımcıların Edirne’ye gelmesi için çalışmalarımız olacak. Sadece kuleyle ilgili değil, Edirne’nin neye ihtiyacı varsa Arap dostlarımızla konuşup Edirne’ye yatırım yapmalarını isteyeceğiz. Kule için kim talepte bulunursa şartlarımız belli. 29 yıllığına kiraya vereceğiz” diye konuştu.
KAKAVA ŞENLİĞİ İÇİN DE UNESCO’YA BAŞVURULACAK
Toplantıda, geçen hafta ilki düzenlenen 1’inci Eğitim ve Kültür Festivali’ni de değerlendiren Sedefçi, “Festivali geleneksel hale getireceğiz. Eğitim festivali yapan ilk iliz. Festivaller şehir olma yolunda ilerliyoruz. Bu yıl 6 festival gerçekleştirdik. Kakava için de UNESCO’ya başvuracağız. Talebimiz olumlu karşılanırsa Selimiye’siyle, Kırkpınar’ıyla ve Kakava’sıyla UNESCO’da yer alacağız. Çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
Hakkında devam eden yargılama süreci ile ilgili de konuşan Sedefçi, “Ben masumum. Vicdanım o kadar rahat ki. Bir mahkemenin berat verdiği iki konudan ceza aldım. Rüşvet yok, zimmet yok, para alışverişi yok. Ben ülkemi, Edirne’yi soymadım. Bir lira para cebime girmedi ama ceza yedim. Ben kendime güveniyorum” dedi.
Sedefçi son olarak kent merkezinde yapılan asfaltlama çalışmalarına belediye olarak 17 milyon TL harcadıklarını ancak doğalgaz çalışmaları yapan gaz şirketinden yalnızca 3 milyon TL aldıklarını belirterek toplantıyı sonlandırdı.

İNTERNET BELEDİYECİLİĞİNE GEÇTİK

Edirne Belediyesi olarak gelişen teknolojiye ayak uydurarak, teknolojinin sağladığı kolaylığı vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Artık vatandaşlarımız belediyemize ait ödemelerini evlerinde bilgisayar başından yapabilecek. Edirne Belediyesi olarak web sitemizde e-belediyecilik hizmetlerimizi daha da geliştirdik.

Vatandaşlarımız www.edirnebel.bel.tr Edirne belediyemizin web sitesine giriş yaparak e-belediye linkine girdiklerine zaman, belediyemizle ilgili bir çok kolaylığı göreceklerdir.

Artık, Edirne Belediyesi ‘’İnternet Belediyeciliği’’ uygulaması ile Tahakkuk, Tahsilat ve Borç bilgilerinizi öğrenebilir, kredi kartınız ile borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Burada, bütün beyanlarınızı görebilir, yazıcıdan örnek çıktılarını alabilirsiniz. Ve yine en önemlisi yıllara göre arsa, bina rayiç bedellerini, mahalle, sokak adları ile arayıp öğrenebilirsiniz “ dedi

Ayrıca günlük nikah programı ile yakınlarınızın nikah tarihlerini takip edebilirsiniz.

 220 total views,  2 views today

Next Post

Köyler Boşalıyor

Eğitimin, ve geçim kaynaklarının kentlerde odaklanmasından sonra köylerimiz iyice  boşaldı. Anadolu’muzu bırakınız Trakya’da verimli toprakların bulunduğu köylerimizde evler terk edilmiş durumda .Köy kahvelerinde insanlarımıza bakıyorsunuz genellikle yaşı ilerlemiş  kimseler veya köylerle güçlü bağları olan, ekonomik durumu  çok iyi olan köylüler ile iş bulmak için başka illere göç edemeyen iş bulma […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp