Sedefçi “Genel Başkanımız Edirne’ye Gelecek”

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Bugün bir Basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi Kocasinan Mahalle Muhtarı Tahsin Başkan’ın vefatı nedeniyle üzüntülerini belertti ve Ankara’da yaptığı görüşmeler konusunda bilgi verdi.

hamdi_sedefçi_basın_toplantısı_edirne

Belediye Meclis Salonunda bir basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi gündemdeki konuları değerlendirdi. Sedefçi konuşmasında ilk olarak kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Kocasinan Mahallesi Muhtarı Tahsin Başkan’ın ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek konuşmasını şöyle sürdürdü, “ şu anda belediye başkanlığı olarak İller Bankası ile bir anlaşma yaptık. Bu anlaşmada maliyetin yarısını iller Bankası yarısını ise 30 yıl vade ile ödenmesi konusunda anlaşma sağladık. Bunun projesini yaptık büyük bir ihtimalle 2015 yılında kanalizasyon sistemi faaliyete geçecek. Bir başka konu ise bildiğiniz gibi Bostan pazarında bir tarihi binayı restore ederek kadın merkezi yaptık kadınlarımızın hizmetine sunduk.

hamdi_sedefçi_basın_toplantısı_edirne2

Sami Gültekin adında bir vatandaş burasının kendine ait olduğunu tahliye edilmesi gerektiği yolunda basına bilgi vermiş bu tamamen gerçek dışıdır. Zabıta ile giderek oranın boşaltılmasını sağladık. Bu kamuoyunu yanıltmaya yönelik bir haberdir”

hamdi_sedefçi_basın_toplantısı_edirne5

Bir başka konu ise Ankara seyahatimde CHP Grup toplantısına katıldım, konuşmaları dinledim. Daha Sonra Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak ile yararlı bir görüşme yapma imkânım oldu. Ardından Genel sekreter Bihlun Tamaylıgil Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ile birer görüşmem oldu. Gurup Başkan vekilimiz Akif Hamza Çebi ile görüştüm. Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile de görüşmemiz oldu. Son olarak Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşerek Edirne’de Bir Kültür Merkezinin temelinin atılacağının kendisinin bu törene katılması talebinde bulundum. Genel Başkanım “Siz programı düzenleyin geleceğim” sözünü verdi.

hamdi_sedefçi_basın_toplantısı_edirne4

Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun Trakya’da ve Edirne ilçelerinde yapacağı açılış törenleri sırasında Edirne’ye gelecek. Kültür Merkezinin temel atma törenini Atatürk’ün Edirne’ye geliş günü olan 21 Kasım’da yapmayı düşünüyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu törene katılmasını bekliyoruz” dedi

hamdi_sedefçi_basın_toplantısı_edirne3

Sedefçi’nin Ankara ziyaretinde ki fotoğrafları

hamdi_sedefçi_chp_genel_merkezi_ankara-kemal-kılıçdaroğlu

hamdi_sedefçi_chp_genel_merkezi_ankara-Bihlun Tamaylıgil

 

hamdi_sedefçi_chp_genel_merkezi_ankara-Bülent Tezcan

 

hamdi_sedefçi_chp_genel_merkezi_ankara-deniz-baykal

 

hamdi_sedefçi_chp_genel_merkezi_ankara-gürsel-tekin

 

hamdi_sedefçi_chp_genel_merkezi_ankara-Faik Öztrakl

hamdi_sedefçi_chp_genel_merkezi_ankara1

 

 

 

 243 total views,  2 views today

Next Post

Spor Programı Yapımcısı Serhat Ulueren'in teyzesi toprağa verildi

TV-8 Kanalında spor programı sunuculuğu yapan Serhat Ulueren’in teyzesi Emekli Öğretmen Ali yıldız’ın kayınvalidesi 88 yaşında 2 çocuk annesi Mürvet Dökümcü,Hakkın rahmetine kavuştu. Dökümcü’nün cenazesi Eski Camide öğlen namazından sonra kılınan cenaze namazı sonrası Buçuktepe mezarlığında defnedildi. Edirne Ajans Medya gurubu olarak Mürvet Dökümcü’ye Tanrıdan rahmet kederli ailesine ve yakınlarına […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp