Sedefçi Gözyaşlarını Tutamadı

admin

Edirnelilerle Ağladı, Edirnelilerle Güldü,.. Hayatın her anında Halkıyla bereber oldu..

Edirne Merkez Jardarma Alay Komutanlığı yanında Edirne Belediyesi tarafından Terör kurbanı olan Cem ve Dilay Kerman anısına yaptırılan çeşme törenle açıldı. Açılış törenine Edirne Belediye Başkanı ve DSP Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi, Edirne Vali Yardımcısı Nedim Özırmak, Şehit Cem-Dilay Kerman’ın Babası Ercan Kerman ve eşi, Şehit Alileri Derneği üyeleri ile vatandaşlar katıldı. Törende duygulu anlar yaşayan Belediye Başkanı Sedefçi, tören sırasında gözyaşlarını tutamadı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından söz alan Şehit Kirmanların Babası Ercan Karman, aynaya baktığımda yerleşmiş bir keder gözlerimin içinde gitmek bilmiyor. Ama Böyle bir eserin yapılması parka çocuklarımızın adının verilmesi. Yaramızın küllenmesi gibi geliyor bizlere. Bundan iki buçuk yıl önce evlatlarımı kaybettiğimde üzerimde bir çaresizlik vardı. Bu eserle şehit olan çocuklarımızın isminin hala yaşamış olması, halkımız tarafından sevilip hatırlanmaları, Bu çeşmede ikisinin ellerinden akan suyu insanlara sunulmuş gibi kabul ediyorum. Buradan geçtiğimde çeşme önünün ıslak olduğunu görüyorum. İnsanlarımız bu çeşmeden su içiyor.

HANDİ SEDEFÇİ GÖZ YAŞLARI (1)

Ben de buradan geçerken aracımı durdurup iki canımın anısına yapılan bu çeşmeden su içiyorum Buradan içtiğim su bana şifalı su gibi geliyor. Bu hayrı yapa herkese teşekkür ediyorum. Dedi.

HANDİ SEDEFÇİ GÖZ YAŞLARI (2)

Törende daha sonra söz alan Belediye Başkanı Sedefçi gözyaşlarını silerek başladığı konuşmasında 18 Mart Çanakkale Şehitlerinin anıldığı bir günde iki şehidin anısına yaptırıla çeşmenin açılışını gerçekleştirdiklerini belirterek Şunları söyledi; “ Çanakkale savaşında yüz binlerce insanımız vatanı uğruna canlarını verdi. Keşke Cem ve Dilay yaşayıp aramızda olsaydı. Keşke hiçbir yere isimlerini vermeseydik, hayatta olsalardı, yanımızda bulunup mutlu olsalardı. Vatan ve sevgisi her şeyin üzerinde onun uğruna canımızı kanımızı feda ediyoruz. Kerman ailesinin evlatları Cem ve Dilay’a Allahtan rahmet diliyorum. Atamızı ve vatanı uğruna canlarını veren şehitlerimizi rahmetle anıyorum.”dedi.

HANDİ SEDEFÇİ GÖZ YAŞLARI (3)

Son olarak konuşan Vali yardımcısı Nedim Özırmak Çanakkale Zaferinde şehitler verdik.Daha sonra vatanımız için şehitleri toprağa verdik ve vermeye devam ediyoruz. Bu şehitlerimiz nedeniyle hüzünlendik. Biz Türk milleti olarak devletimiz, milletimiz ve bayrağımız için canımızı seve seve veririz. Trakya insanı özellikle Edirneliler vatanın bayrağın kıymetini çok işi bilirler. Sadece bayram günlerinde değil diğer günlerde Edirnelilerin evlerinin evlerinde Türk Bayrağını görürsünüz. Bugün de Cem ve Dilay Kerman’ın anısına yapılan bu çeşmenin açılışı için buradayız. Bu eserin bugüne gelmesi çok anlamlıdır. Ben diğer şehitlerimiz gibi Cem kardeşimizi de rahmetle anıyorum. “ dedi. Daha sonra şehitler anısına yapılan çeşmenin açılışı yapıldı.

HANDİ SEDEFÇİ GÖZ YAŞLARI


HANDİ SEDEFÇİ GÖZ YAŞLARI (4) HANDİ SEDEFÇİ GÖZ YAŞLARI (5) hamdi sedefçi

 

 

 

 138 total views,  6 views today

Next Post

Erdoğan’dan Sedefçi’ye Oscar ödülü

Edirne Belediye Meclisi Salonunda yapılan toplantıda Rumeli Balkan Güç Birliği Platformu Kurucu Genel Başkanı Recep Erdoğan, başarılı Çalışmaları nedeniyle Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’ye Derneklerinin Oscar’ı olarak kabul edilen bir heykeli ve plaketi sondu. Buradaki toplantıda konuşan Rumeli Balkan Güçbirliği Platformu Kurucu Genel Başkanı Recep Erdoğan Erdoğan Güç birliği Platformuna bağlı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp