Sedefçi “Kaldırımın Projesi Olur Mu?”

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Belediye meclis salonunda basın toplantısı düzenleyen Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi gündemindeki konuları değerlendirdi.

hamdi_sedefçi_kapak

Anıtlar Kurulunun engellenmesi nedeniyle Kaleiçinde kaldırımların yapılamadığını,Başpehlivan Ali Gürbüz’ün dopingli çıkması nedeniyle altın kemerin geri alındığını,Sedef Kule projesini askıya aldığını belirten Sedefçi: “Siyasette Altın kemer almak amacındayım” dedi

hamdi_sedefçi2

Kaleiçi semtinde kaldırım çalışması başlattıklarını, bir aydan bu yana eski kaldırımlar sökülerek yenilerin yapılması için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten Sedefçi ; “Bir silahşor bizi şikâyet etmiş kaldırımların yapılması için Anıtlar Kurulundan izin alınıp alınmadığını sormuş. Bunun üzerine Anıtlar Kurulu kaldırım çalışmamızı durdurdu. Kaldırımların yapılması için izin mi alınacak. İki günde bitireceğimiz işi şimdi bekletmek zorunda kaldık. Kurul 6 Kasımda toplanacakmış o günü bekliyoruz. Halkımızın bunu bilmesini istiyorum.

Bu aksaklıklar bizlerden kaynaklanmıyor. Yapacağımız hizmetler için birileri engel getiriyor. Böylece halkımıza yapacağımız hizmetleri zamanında yapamıyoruz. Bunun sorumlusu Edirne Belediyesi değildir” dedi

ALTIN KEMERİ GERİ ALDIK

hamdi_sedefçi_altınkemer

BELEDİYE Meclis Salonunda düzenlediği toplantıda Kırkpınar’da verilen altın kemer sorunu konusunda bilgi veren Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi,1989 yılından bu yana Kırkpınar güreşlerinde pehlivanlardan kan örnekleri alınarak doping kontrolü uygulandığını bu yıl yapılan doping kontrolleri sonucunda Başpehlivan olan sürekli altın kemer bulundurmaya hak kazanan Ali Gürbüz’ün de dopingli olduğunun tahliller sonucu belli olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Doping çıkması nedeniyle maalesef Ali Gürbüz’den altın kemeri almak zorunda kaldık.Aslında Ali Gürbüz’ün dopinge ihtiyacı yok Ben pehlivanımızın bilerek doping kullandığına inanmıyorum. Doping olayının kesinleşmesinden sonra kemeri almak zorunda kaldık.Gürbüz inşallah iki yıl sonra yine Kırkpınar’a gelerek başpehlivanlığı kazanır.

2019 yılında da ben kendisine yine sürekli bulunduracağı altın kemeri verme şerefine erişirim.O dönemde de ben Edirne Belediye Başkanı olacağıma göre bu görev yine bana düşmüş olacak.Başpehlivan Gürbüzden alınan altın kemer başpehlivanlıkta ikinci gelen İsmail Balaban’a verilecek.Bu arada Kırkpınar Ağası 850 bin liralık borcunun tamamını ödedi.

SİYASETTE BAŞPEHLİVANLIĞA GELMEK İSTİYORUM

hamdi_sedefçi_altınkemer2

Altın kemerin emanet olarak ikinci pehlivana verileceğini kaydeden Sedefçi” Altın Kemer şimdi bizde emanet kalacak bir hafta süre ile bu kemeri ben takmak istiyorum. Ben de siyasette başpehlivanlığa gelmeye çalışıyorum.

SEDEF KULE İÇİN SORUŞTURMA AÇILDI

Basın toplantısında Yıldırım semtinde yaptırılacak Sedef kule hakkında bilgi veren belediye Başkanı Hamdi Sedefçi: “ Edirne halkına vaatlerim oldu. Bunlardan biri de Sedef Kuleydi. Bu kulenin yapılması için iki yıl önce ihale kararı aldık. Sayıştay bunun için soruşturma açtı. Sayıştay’ın böyle bir görevi olmadığı halde soruşturma açıldı. Bunun üzerine ben de Kule projesini şu anda askıya aldım. Önümüzdeki dönemde kuleyi gerçekleştireceğim.Verdiğim tüm sözler geçerli.biz bu kuleyi yaparak Osmanlı eserleri ile Cumhuriyeti bütünleştirmeyi amaçlıyoruz.ben Cumhuriyetin sembolünü dikmek istedim .Yasal engeller getirildi bu mümkün olmadı” dedi

Toplantıda daha sonra Engelliler Merkezi konusunda açıklama yapan Sedefçi: “ engelli vatandaşlarımıza ne yapsak azdır.Bu amaçla Engelliler merkezi yapıyoruz 800 milyar liraya ihale edildi.Kısmet olursa gelecek yıl Kasım ayında açılışını yapacağız.Böyle önemli bir tesis açmaktan şeref duyacağım. Bir de Edirne’nin güzel çağdaş insanları için çok amaçla kullanılacak,700 M2 alanda yapılacak içinde toplantı, salonları ve diğer kültürel amaçlar için kullanılacak salonu bulunan tesis iki yılda tamamlanması amaçlanıyor.Ben bu tesisimizin bir yılda tamamlanmasını amaçlıyorum inşallah gelecek yıl cumhuriyet Bayramı’nda tesisin açılışını yapmış oluruz” değerlendirmesi yaptı.

hamdi_sedefçi_engelli yolu

Sedefçi bir soru üzerine kendisinin parti örgütünün işine karışmadığını,il ve merkez ilçe yöneticilerinin Ankara’ya gittiğini belirterek: “ yöneticilerimiz parti üst yöneticileri ile görüştüler.Adnan Keskin ve Gökhan Günaydın ile görüşme yaptılar.

hamdi_sedefçi_engelli yolu2

Acele etmeyin bekleyin Mektup Ankara’dan yola çıktı kimin aday olacağı konusuna açıklık getiren mektup Edirne’ye Kasım ayı sonunda ulaşacak bunun bilgisini aldım.Benim adaylık konusunda endişem yok beklentisi olanlar avucunu yalasın “dedi

HAMDİ SEDEFÇİ KÜLTÜR MERKEZİ ZİYARETİ

hamdi_sedefçi_kültür merkezi

Belediye’de yapılan toplantının ardından basın mensupları ile Buçuktepe’de yapımı süren Kültür merkezine giderek burada devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi tesisin çok amaçlı kültürel hizmetlerde kullanılacağını10 trilyon liraya mal olup gelecek yılın Cumhuriyet Bayramında açılışının yapılacağını söyledi. Sedefçi. Tesise adının arkadaşlarının önerisi ile verildiğini belirtti. Sedefçi daha sonra jandama yanındaki bisiklet yolunu basın mensuplarına tanıttı.

hamdi_sedefçi_kültür merkezi2

 

 

 

 

 

 

 

 

hamdi_sedefci_gzt_haber hamdi_sedefci_gzt_haber2

 161 total views,  2 views today

Next Post

ÜNİVERSİTEMİZDE TEKNOLOJİK GELİŞMELER KONFERANSI

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com C Tech Bilişim Teknolojileri Genel Müdürü Dr. Cüneyd FIRAT, 23 Ekim 2013 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde ağ zekası, siber güvenlik sistemleri, modelleme ve simülasyon sistemleri, uydu ve uzun menzilli güvenli haberleşme sistemleri konularını içeren teknolojik gelimeler konferansını verdi.   FIRAT, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp