SEDEFÇİ” KIRKPINAR’I BAŞARI İLE TAMAMLADIK

admin

DSC_8635Belediye Meclis Salonunda bir basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı mahalle muhtarlarına bilgisayar hediye etti. Önümüzdeki hafta  Belediye Başkan aday adaylığını açıklayacağını açıkladı.

Kırkpınar’ın başarı ile tamamlandığını söyledi.

  Belediye Meclis Salonunda  24 mahalle muhtarının katıldığı toplantıda  Belediye Başkanı Sedefçi ilk olarak Kırkpınar konusunda açıklama yaptı.Bu yıl Kırkpanar’ın başarılı geçtiğini,  güreşlere üç Bakan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ABD Büyükelçisinin katıldığını belirtti. Güreşlere ABD Büyükelçisinin katılması çok önemli .daha önce ABD Büyükelçisi 1993 yılında Edirne’ye gelmişti. Büyükelçi güreşleri izledi Edirne hakkında güzel sözler söyledi. Bu Amerika’dan Bölgemize turist gelmesi için  çok önemli. O gün Genel Başkanımızla altın kemeri taktık kardeşimiz Ali Gürbüz ‘de helalinden altın kemeri kazandı kendisini kutluyorum Gürbüz babasının ulaşamadığı Sürekli altın kemere kavuşmuş oldu. Ağalık ihalesi rekor fiyatla sonuçlandı.807 bin liraya alıcı buldu. Böylece belediyeye rahatlık sağladı. Bu yıl yapılan Kırkpınar’da 800 bin lira dolayında zararımız olacağını sanıyorum. Doğuş grubunun NTV’nin de Kırkpınar’ın tanıtımı konusunda büyük faydası oldu. Bunun turizm açısından büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Bizim yaptıklarımız Edirneliler için Edirne esnaflarının faydalanması içindir. Bundan mutluluk duyuyorum. Bunda önemli olan gelen turistlere iyi hizmet vermektir. Bunun sağladığımız takdirde Edirne’ye üç dört yıl sonra 5 milyon turistin geleceğine inanıyorum. Kırkpınar ağası 200 bin lira ödeme yaptı son baharda ödemeler tamamlanacak. Pehlivan yolluklarının tamamı pazartesi günü ödendi.

Bayrak TC’yi temsil eden şehitlerin kanıyla bezenmiş bayrak. 9-10 yıldan bu yana Kırkpınar alanında 10. Yıl Marşı ile bayrak geçiş töreni yapılıyor. Bu tören bu yıl yapılan bir tören değil, yıllardır tekrarlanan bir tören Bakanın bunu bu yıl yapılıyor göstermesi hatadır. Bu marş bizim marşımız Cumhuriyetin simge marşlarından biridir.10 yılda Türkiye’nin nereden nereye geldiğini anlatır. Bu marşa saygı duymayan insanın Türkiye Cumhuriyetinde olacağını sanmıyorum. Bakana saygım var Türk Bayrağına daha fazla saygım var.Bu durumu kamuoyunun takdirine bırakıyorum.Bayrağa saygılı olunması gerektiğine inanıyorum  saygılı olmayana ben de saygı duymuyorum. İnsanların istiklal Marşı ve 10. Yıl Marşını duyduğunda yüreği kabarıyor.

SOKAKLARDA İFTAR YEMEĞİ DOĞRU DEĞİL

Belediye Başkanı Sedefçi AKP İl Başkanı Müjdat Kahve’nin şehir merkezinde yolu asfalt yapamıyor devlet yapıyor şeklinde soruyu  yanıtlarken.Bu yolun Belediyeye değil Karayollarına ait olduğunu belirterek” Üç yıl Önce Başbakanımız Edirne’ye geldiğinde kendisinden    üç öneride bulundum.Bunlardan biri  Fatih Sarayı,bir diğeri  Hıdırlık Tabyasının restorasyona diğeri ise  E-5 yolunun asfaltlanması şeklindeydi.Bu üç hizmet için  ödenek geldi. Karayolları E-5 yılında asfaltlamaya geç başladı. Bu görev Devletin, Karayollarınındır” dedi.10 gün içinde asfaltlama tamamlanacak. Kimse kimsenin askeri değil. Biz Edirne halkına hizmet veriyoruz. Kimsenin halkı etkilemesi iftar yemeklerinde boy göstermesi doğru değildir. İki yıldır mahallelerde iftar yemekleri yapılıyor bu yemeklerin parasını kimler veriyor bakar mısınız.

Aslında bana göre şu anda suç işleniyor İnsanlarımız zorla iftar yemeği vermeye zorlanıyor.

Müslümanlıkta böyle şey var mı.Bunu biz yapsak anında irtikap suçlusu diye işlem yaparlar.İftar yemekleri verilen yerlerin temizliğini biz yapıyoruz.Benim elemanlarım buna mecbur değil,Bunu hangi parti yaparsa yapsın yapmam.Saraçlar Caddesi Kültür ve sanat faaliyetleri için kullanılır geçen yıl izin vermedim yaptılar .Bu işin hukuka saygı neresinde.Bu işte hukuksuzluk varsa gerekli mercilerin harekete geçmesi gerekir” dedi

Bir yıl önce CHP kongreleri yapıldı.Bu kongremizle yeni il ve merkez ilçe başkanlarını seçtik.bu seçim sonunda Harika Türkay Merkez ilçe başkanı oldu. Harika hanım Cumhuriyet tarihinde ilk bayan ilçe başkanı oldu. Teoman Özdöl bizim İl başkanı adayımız oldu ve seçimi kazandı. Teoman Özdöl 20-25 yıl sonra bizim desteğimizle il başkanı oldu.İl Başkanımız Geçen hafta il başkanlığından ayrıldı.belediye Başkan aday adayı olmak için görevinden ayrıldı ben Özdöl’ün  bu göreve aday adayı olacağını sanmıyorum, ben Teoman Özdöl’ün görevini bıraktığını düşünüyorum.Siyasette vefa diye bir şey vardır biz vefayı gösterdik.Kendisi yediği çanağa pisleme durumuna düştü Belediye Başkanı Aday adayı olacağına inanmıyorum.Şu anda İl Başkanı bizim kardeşimiz.Parti örgütleri uyum içinde çalışıyor.Önümüzdeki Cuma günü Aday adaylığımı açıklayacağım.İl Merkez ilçe Başkanı Ve Milletvekilimiz Recep Gürkan ile birlikte kararımı açıklayacağım.Siyasette yanlış yapan gider.Sen yediğin kaba pisliyorsan gidersin Bir kez daha aday adayı olmaya düşünüyorum,halkımız ona verirse beş yıl daha en olgun ve en tecrübeli dönemimde hizmet vereceğim. Yapılan ankette Edirne  sosyal demokratlar %51 oyla  birinci parti durumunda. Bu aylarda  Edirne halkının bir bölümü denizde oyların bundan daha yüksek olduğunu düşünüyorum.Bu oyların %60’ı geçmesi lazım. Ben göreve geldiğimde Bizim oylarımız %33cıvarındaydı.Şu anda %51 olmuşsa bunda büyük pay sahibi de benimdir. Biz son seçimde kendi dışımızdaki partilerden oy aldık onun bunu itelemesi ile belediye Başkanlığına aday olunmaz. Ben geldiğim yeri biliyorum. İnsanlarımıza ayrım gözetmeksizin hizmet veriyorum. Bu iş yürek ister. Yüreğin yoksa bu işi başaramazsın”

SEÇİM YAKLAŞTI PRAVAKASYONLAR BAŞLADI

Belediye Başkanı Sedefçi seçime 8 ay kaldığını provokasyonların aşladığını belirterek” Dün akşam Saraçlar Caddesindeki havuza yanık yağ atmışlar. Arkadaşlarımız havuza resmen yanık yağ atıldığını tespit etmiş. Belediye çöplüğünü 5 ayrı yerinde ayni anda  yangın çıktı Böylece provoke ediliyoruz. Belediye çöplüğü için bugüne kadar girişimlerimiz oldu  engellemelerle karşılaştık.Bugün 90 dönümlük yer bulduk Burada kuracağımız sistemle enerji üretmeyi amaçlıyoruz Ağustos ayında çöplük ihalesi yapılacak 2014 yılı sonunda çöplük tarihe kavuşacak yerine park yapılacak.Edirne’nin su sorunu çözümlenmiş durumda.Asbestli boruları değiştireceğiz kırık  asbestli boruların kansolojen etkisi yaptığı doğru değil anca toz halinde böyle bir tehlike var.”

MUHTARLARIMIZLA  HER ZAMAN DESTEK VERİYORUZ

Edirne merkez Mahalle Muhtarlarına  belediye tarafından bilgisayar verilmesi töreninde konuşan Belediye başkanı Sedefçi. Muhtarların sorunlarına her zaman sahip çıktıklarını muhtarlık binaları yapıldığını belirterek şunları kaydetti” Bugüne kadar muhtarlarımızla ilişkilerimizde bir sorun yaşamadık.Muhtarlarımız  bizim gözümüz kulağımız.Her zaman  bize yardımcı oluyorlar biz de Belediye olarak kendilerine destek veriyoruz.Bir süre önce beni yemeğe davet ettiler bu yemek bize pahalıya çıktı.Burada muhtarlarımız bilgisayar talebinde bulundular kabul ettim. Bugün 24 muhtarımıza bilgisayar veriyoruz” dedi

Toplantıda konuşan Edirne Muhtarlar Derneği Başkanı ve Şükrüpaşa muhtarı İrfan Tasmalı insanlara doğumdan ölüme kadar  belediye hizmeti lazım olduğunu, muhtarların taleplerinin Belediye Başkanı tarafından yerine getirildiğini belirterek” bilindiği gibi bizim bütçemiz kısıtlı Sağ olsun Belediye başkanımız taleplerimizi karşılıyor. Kırkpınar’da  CHP Genel Başkanımız kemal Kılıçdaroğlu ile görüşme imkanım oldu.Edirne  Belediyesinin başarılı bir belediye olduğunu kendisine ilettim ve özlük haklarımızın savunmaları talebinde bulundum.Bu konunun takipçisi olacaklarını söylediler” dedi  daha sonra mahalle muhtarları tarafından  Belediye Başkanı Sedefçi’ye çiçek ve plaket sunuldu,24 Mahalle muhtarına  bilgisayar verildi

 

 192 total views,  2 views today

Next Post

Edirneli İşadamları Bişder'in İftarında Buluştu

Edirne protokolü ve işadamları, Balkan İş Dünyası Dayanışma Derneği’nin (BİŞDER) iftar yemeğinde buluştu.   Edirne protokolü ve işadamları, Balkan İş Dünyası Dayanışma Derneği’nin (BİŞDER) iftar yemeğinde buluştu. Derneğin geleneksel hale getirdiği iftar yemeği Meriç Nehri kıyısındaki Lalezar Tesisleri’nde verildi. İftara Edirne Valisi Hasan Duruer, Belediye Başkan YardımcısıNihan Akdere, DSİ 11. Bölge Müdürü Yunus Algın, Batı Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp