Sedefçi; “Öğrencilere Okulların ilk günü Ulaşım Bedava”

admin

Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi Belediye Meclisinde düzenlediği  basın toplantısında okulların açılacağı ilk gün Pazartesi günü ETUS’un  tüm öğrencileri ücretsiz taşıyacağı müjdesini verdi.

DSC_0818

Basın toplantısında ilk olarak yeni eğitim yılına başlayacak öğrencilere başarılar dileyen Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi,daha sonra şunları kaydetti: “  Okula başlayan tüm yavrularımıza başarılar dilerim.Sağlıklı bir eğitim geçirmelerini,başarılı olmalarını temenni ederim.Bu yıl İlk ve orta öğretim kurumlarının açılacağı ilk gün öğrencilerimize bir sürprizimiz var. ETUS ile görüşme yaptık. Bu görüşmeler sonunda pazartesi günü öğrencilerimiz minibüslerde ücretsiz olarak seyahat edecekler.

Yeni arabaların servise konulacağı bir dönemde ETUS böyle bir jest yaptı. Öğrencilerimize  bu müjdeyi veriyorum. Öğrencilerimiz 16 Eylül Pazartesi günü minibüslerle şehir içi seyahatte   hiç bir ücret ödemeyecekler” dedi

 ŞEHRİN AFİŞLERLE KİRLETİLMESİNE İZİN VERMEYİZ

Sedefçi, gündemin ikinci maddesinde bir süre önce yayınladıkları basın açıklamasında bazı belediye başkan aday adaylarının çevreyi kirlettiklerini afiş asılmaması gereken yerlere afiş yapıştırdıklarını belirterek şunları söyledi. “ Edirne’yi yönetmeye talip olan bu kişiler resmen yasaları çiğniyorlar. Bir süre önce partimizden belediye başkan aday adayı bir arkadaşımızın afişlerini duraklara ve direklere yapıştırdılar. Bu Çevre yasasına göre yasak kendileri bu konuda tutanak yapıldı. Yasa dışı afiş asma nedeniyle  aday adayımıza ihtar verdik. Çevre yasasına göre böyle afiş asmanın suç olduğu kendisine iletildi. Kent yönetimine talip olan kardeşimiz bu işi yapmaya devam ediyor.

sedefci

 

Arkadaşımız bütün durakları posterlerle donattı. Bunlar yapışkanla yapıştırıldığı için sökmek de çok zor oluyor. Arkadaşlarımızın tutanak yapmasına rağmen afişleme devam ediyor.

Kent yönetimine talip olan birinin bu tür afişlemenin yasak olduğunu bilmesi gerekir. Bu kişiler aday adayı ya bir de aday olursa vay halimize.

Bunlar yasak olan bir işi yapmaya devam ediyor. Bunları birileri koruyor, onların tanıtımını yapıyor.Afişler konusunda tutanaklar yapıldı. Yasal cezası neyse uygulanacak. Sanırım bin lira civarında  bir ceza uygulanması  gerektiriyor. Devamı halinde ise savcılığa  gerekli duyuru yapılacak. Bir taraftan kent yönetimine talip oluyorsun, diğer yandan kenti kirletiyorsun. Hatırlatılmasına rağmen hala daha kenti kirletmeyi sürdürüyorsun.

Bilboartlar var reklam yapacaklarsa oraları kiralasınlar buraları yasaldır. Sen kamunun malına zarar verirsen hata yaparsın işin başında gol yersin. Kendilerine, ağabeyleri olarak rica ediyorum. Kimse Edirne’yi kirletme hakkına sahip değildir.  Etrafı kirleterek reklam yapılmaz” dedi

 177 total views,  2 views today

Next Post

Sedefçi, “Ben Belediye Başkan Adayıyım”

Belediye meclis salonunda düzenlediğin basın toplantısı sonunda kendisine yöneltilen soruların yanıtlayan Sedefçi; “ben Edirne halkına güveniyorum. Şu anda ben belediye başkanlığı için aday adayı değil adayım” dedi. Sedefçi Basında yer alan çöplük konusunda hakkında dava açıldığına dair soruyu yanıtlayarak şunları kaydetti; “ Bu haberler yalandır. Bu haberleri yapanlar başlarını kuma […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp