Sedefçi Öğretmenler Gününü Kutladı

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, “Öğretmenlik mesleği dünyanın en değerli varlığı olan insanları, geleceğe hazırlayan ve yatırım yapan saygın bir meslek dalıdır.” dedi.ü

edirne-belediye-meclis-toplantısı-hamdi-sedefçi

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün 1928 yılında, Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım’ın Öğretmenler Günü olarak kutlamanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

“Bugün eğitim sistemimizin temel değerlerinden biri de, hatta olmazsa olmaz koşulu da çok değerli öğretmenlerimizdir.” diyen Başkan Hamdi Sedefçi, Türkiye Cumhuriyeti’nin gurur veren başarılı atılımlarının, mesleğine, Atatürk ilke ve devrimlerine yürekten bağlı, bağımsız, demokratik ve laik bir toplum yaratma ülküsüne inanmış, çalışkan Cumhuriyet öğretmenlerinin üstün çabalarıyla gerçekleştirildiğini belirtti.

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, yaptığı yazılı açıklamada, “Bireyleri küçük yaşlardan başlayarak, demokrasinin kazanımlarıyla tanıştıran, yüzleri hep ileriye dönük, çalışma azmini yitirmemiş öğretmenlerimiz, toplumumuza her zaman umut aşılamış, toplum bağlarını güçlendirmiş, etik değerlerin yaşatılmasına katkıda bulunmuş, düşünce dünyamızı zenginleştirmiştir.

Öğretmenlik, dünyanın en değerli varlığı olan insanları, geleceğe hazırlayan ve yatırım yapan saygın bir meslek dalıdır.” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi mesajında öğretmenlere seslenerek son olarak şunları kaydetti: “ İnsanlığın mimarı Sevgili Öğretmenler;

Geleceğimizin yapı taşlarını hazırlayan ve yaşamın her türlü zorluklarına rağmen mesleğinin ilkelerinden ödün vermeden özverili çalışmalarını sürdüren, çocuklarımızı emanet ettiğimiz ve emanetlerimizi her daim koruyup kollayıp, en doğru bilgiyi yüklemeye çalışan, imkanlar çerçevesinde, çocuklarımızı ve gençlerimizi Ulu Önderimiz, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği aydınlık Türkiye yolunda yetiştirmek için insanüstü bir çalışma azmi ile her koşulda görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalışan eğitim emekçileri tüm öğretmenlerimize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

Ayrıca, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Edirne merkezde bulunan tüm anaokul, ilköğretim ve ortaöğretim okullarında görevli öğretmenlerimize Atatürk Rozeti hediye edilerek, çiçek sunuldu.

 

 241 total views,  2 views today

Next Post

Şallı’dan Sedefçi’ye teşekkür plaketi

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’ye, Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Turan Şallı tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Turan Şallı, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’yi makamında ziyaret ederek, derneklerine yaptığı katkılar ve desteğinden dolayı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp