Sedefçi “Projelerde Benim İmzam Var”

admin

Basın toplantısı düzenleyerek gündemindeki konuları değerlendiren Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi Pazar günü kısa sürede yağan şiddetli yağmurun bazı yayın kuruluşlarında abartılarak yazıldığını belirterek şunları kaydetti” 20 dakikada bir m2’ye 30 m3 yağmur yağdı. Bunu yağmur kanalları yetersiz şeklinde yazıldığını gördüm. Kentimizde iki yerde su birikintisi oluyor. Alt yapı tesislerinin kısa sürede bu yağışı kaldıracak düzeyde değil. Bu su kısa sürede kanallara aktı. Buna veryansın edildi. Edirne’de alt yapı yeterli. İki metre menfezler var. Yağmur kanallarımız var. Bunları ben yaptım. Bazıları bunu görmüyor.
Bir diğer konu Pazar günü Edirnespor GK’nın maçı vardı. Bu maç 2-0 galibiyetimizle sonuçlandı. Ben gollerde sevinç gösterdim. Burada galip gelen takım bizim takımımız. Bunda ben aşarı sevin göstermişim. Benim görüntüme türlü türlü yarımlar yapmışlar. Bu sevinçten kimse rahatsız olmamalı. Edirnespor mağlup olsa bu kimseler mutlu mu olacaktı. Bu ufak sevinç bazılarına battı bunun arkasından daha büyük sevinçler geliyor. Bu Edirne’mizin başarısıdır. Bu kente yaşayanlara nankörlük yapmamalı.
Yine bir başka konu “Fatih Mahallesinde bir ayda 10 kez elektriklerin kesildiği” söyleniyor. Cumartesi günü ana borumuz kırıldı. Tamirat nedeniyle 8 saat su veremedik,mesele bu.Ben bu semtlerde kahveleri dolaştım. Bir Allahın kulu da şu derdimiz var demedi. Bunu yazarak kendilerini kandırıyorlar Edirne halkı böyle düşünmüyor.
Bir süre önce ben Ankara’ya gittim. TOKİ ile görüşme yaptım. Bu görüşmelerimin sonuçlarını basına yansıttım. AK parti İl Başkanı Müjdat Kahve ile beraberdik. Kendisine “sevgili başkan” ben TOKİ ile görüşme yaptım. Bu sanayi Sitesini kente dönüşümünü yapacağız. Yine Menziliahir mahallesinde de Kentsel Dönüşüm yapacağız. Şu anda TOKİ, Spor Bakanlığı ile bir protokol imzaladı. 5 bin kişilik salon ile 15 bin kişilik stadyumu da Bakanlık yapacak. Başkana bu konuda yardımcı olun dedim, bunun plan tadilatını yaptığımızı söyledim.Buna Sayın Valimizle birlikte yardımcı olunuz. Bu işler kısa sürede gerçekleşsin takas yapılsın.TOKİ’nin yerlerini de Bakanlığa aktarın. Siyasi irade olarak bunu yapmanızda yarar var dedim. Bu beyefendi “bunlar hükümetin işidir” diye demeçler verdi. “Bir belge yok elinde boş konuşuyor” diye laflar etmiş. Sizin de gördüğünüz gibi sanayi sitesinin kentsel dönüşüm projesinin protokolü. TOKİ ile yapılan benim imzam ve TOKİ başkanının imzası bulunuyor. Buraya belediye binası suni gölet otel ve konutlar yapılacak. Bunu AK parti İl Başkanına ilettim. Ayrıca yeni bir proje için de pazarlığımız başlıyor. Bunları belgesi elimizde.
İkinci belge bunu Müjdat Kahve’ye gösteriyorum. Bu da Menziliahir Mahallesinin kentsel dönüşüm protokolü. Burada da benimle TOKİ başkanı imzası var. Burada da mahallede yapacağımız 590 konutun vaziyet şeması bulunuyor.Burada da ikişer katlı konutlar ile sosyal kültürel alanlar bulunuyor. Bunlar belgeli. Bunun için siyasilerin desteğini bekliyoruz.
Edirne İçin Kol Kola Girelim
Protokolde Edirne Belediyesine 2013 yılı sonuna kadar şu an tarımsal araştırmanın bulunduğu yerde 15 dönümlük yeri kendilerine verdik.TOKİ’ye devrettik 5000 kişilik kapalı salon yapılması koşuluyla bu salon 31-12 2013 tarihine kadar teslim edilmesi koşuluyla verildi.Salon bitirilip Edirne Belediye Başkanlığına verilecek. Bunun yanında TOKİ tarafından Fırınlar Sırtında yapılan 50 konut belediyeye teslim edilecek. Bunları ihale ile satacağız. TOKİ, Bakanlıkla bu konuda anlaşma yapıyor. İl Başkanına “hükümettesiniz bu çalışmalara katkı verin” dedim. Bu konuda katkı yapılmasını bekliyoruz. Bu mutluluğu birlikte yaşamak istiyorum. Menzilahir Mahallesindeki konutlar için ben TOKİ’ye yer vereceğim. Bunu çabuklaştırmak siyasi iradenin elinde. Ben Sayın Vekilimizden ve başkandan bu işin çabuklaştırılması için destek istiyorum. Edirne’ye hizmette el ele verelim ,kol kola girelim barışık olalım.
Son bir konu olarak da Sayın Valimiz kent içinde düzenleme yapıyor. Çok ta yararlı oluyor.Bu arada Kızılay Kan Merkezi yanında bir dar yol vardı. Buradaki düzenlemeyi Edirne Belediye Başkanlığı yaptı. Burasını Edirne belediyesi 200 milyar lira harcadı. dar yolu açıyoruz. Yolu genişletiyoruz.Ulaşımda kolaylık sağlıyoruz. Bu hizmeti yapan Edirne belediyesidir” dedi

 1,511 total views,  5 views today

Next Post

Olin Edirne Basketbol Kulüp Başkanı Vedat Kumuşoğlu Radyo SU'ya Konuştu

http://youtu.be/tAD8f37XPoY  1,512 total views,  6 views today Edirne Ajans Haber MerkeziBufferemailFacebook0TwitterPinterest0LinkedinPrint
Olin Edirne Basketbol Kulüp Başkanı Vedat Kumuşoğlu Radyo SU'ya konuştu
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp