Sedefçi; “TREDAŞ Halkın Suyunun Elektriğini Kesmemeli”

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Meclis salonunda bir basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ilk olarak ATV’de yayınlanan bakan Danışmanı Tuna Bekleviç’in kendisini karalamak amacıyla bir haber yaptığını belirterek şunları söyledi. Bekleviç’in telefonlarla attığı mesajlarda programın izlenmesi uyarısında bulunmuş. Bunlar akılları sıra Edirne sevdalıları.

hamdi-sedefçi-tredaş-edirne-1

Bilindiği gibi Edirne’nin çöplük konusu uzun hikâye.2004 yılında ilk konumuz Edirne çöplüğü oldu. AB standartlarına göre çöp gömülmesi için uygun bir yer bulduk. Bu önerimizi Toprak komisyonuna sunduk Vali Yardımcısı bu önerimizi uygun buldu. 6 sınıf tarın arazisi bir gün sonra baktık değiştirilerek 1. Sınıf arazi haline geldi. Ben bu engelleyen kimseler için yapmıyorlarsa gitsin dedim hakkımda dava açtılar ceza aldım. Zamanın Valisi Nusret Miroğlu’nun engellemesi nedeniyle 2008 yılına kadar beklemek zorunda kaldık. Valimiz Mustafa Büyük. Geldiğinde yeni çöplük yeri önerdik. Bu yer için müsait dendi.

hamdi-sedefçi-tredaş-edirne-2

Bu yerin kısa vadeli değil uzun ömürlü olmasını istedim. Çöplük alana 30 dekar daha ilave yaptık 90 dönüme çıkardık. Bugün çöplük yeri bekliyor ÇET raporu çıkardık. Bu konuda Türkiye’de gelişmiş tesisler çok az bunları inceledik Edirne-Havsa belediyeleri ortaklaşa inceleme yaptırdık. Bu çöplüğü kısa dönem için değil uzun vadeli olarak düşündük. 29 Kasımda ihale yapılacak.

hamdi-sedefçi-tredaş-edirne-3

Burada çöp yakılarak imhası yapılacak Bu projenin Danıştay tarafından tasdik edilmesinden sonra gerçekleşecek bu aşama bir yıl sürecek. Çöp taşımayı yapacağız belediye olarak kar alacağız Bu çöplüğün patlayacağı şeklinde söylentilerin aslı yok. Bu konuda gerekli duyarlılığı gösteriyoruz. Bilindiği gibi biz ilk kez Edirne’de tıbbi atık sistemi kurduk” dedi

TREDAŞ HALKIN SUYUNUN ELEKTRİĞİNİ KESMEMELİ

Sedefçi daha sonra Su kuyularının elektriklerinin kesilmesi konusuna değinerek şunları kaydetti; “ Edirne belediyesinin 30 birimi var, bunların arasında halkın suyunun elektriğini kesmek halkın en gerekli ihtiyacına engel oldu. Bunu halka paksızlık olarak kabul ediyoruz. Bizim bu kuruma 2 trilyon 900 milyon borcumuz bulunmuyor.

Yapılandırma borcumuzu da onun içine katmışlar bizim sadece 960 bin lira borcumuz bulunuyor. Borcu bulunmayan belediye yok. Elektrikleri kesme yerine yasal yollara başvurabilirlerdi. Haciz koyabilirlerdi.

Bunda amaç Sedefçi beceremiyor imajı yaratmak. Halkımız buna inanmaz Sedefçi’nin nasıl görev yaptığını bilir” görüşünü savunan Sedefçi Kültür Merkezi konusunda AK Parti İl Başkanı’nın konuşmasını doğal bulmadığını belirten Sedefçi; “ Bu sözlerini muhalefet için söylediğini sanıyorum. Bu bölgenin heyelan bölgesi olduğunu biliyorum binanı temelinde biz bu durumu dikkate alıyoruz Ona göre temelini attık.

Bu tesisin adının konulmasına ben karşı çıktım. Biz bu tesisi bitireceğiz onu satmak niyetimiz yok” diyen Sedefçi Edirne Valisi Hasan Duruer’in yeri konusundaki eleştirisini değerlendiren Sedefçi: “ taş yerinde ağırdır. Kırkpınar Sarayiçine, Sarayiçi de Kırkpınar ile anılıyor. Biri olmadan diğeri olmaz. Kırkpınar’ın başka yere taşınması mümkün değil. Bu tesisin Sarayiçine yakışıyor mu dersiniz gerçekten yakışmıyor.

Devletin yardımı ile buraya daha uyumlu bir tesis yapılmasını arzuluyoruz. Biz bu tesisi başlatmadık başlanmış olarak aldık Demirel’in desteği ile tamamladık. Valimiz Beton yığını olan Kırkpınar alanının değişmesinden yana olduğunu ifade etmiş olabilir biz de bunu istiyoruz” dedi.

 189 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Devlet Hastanesi Dünya Radyoloji Gününü Kutladı

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Edirne Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Edirne Devlet Hastanesi’nde 8 Kasım Dünya Radyoloji günü kutlandı. Hastane yönetiminin tam kadro olarak katıldığı kutlama etkinliğinde radyoloji bölümüne gelinerek çalışan radyoloji doktoru ve teknisyenlerine pasta eşliğinde sürpriz yapıldı. Düzenlenen kutlama etkinliğine Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp