Sedefçi ”Yeni Yılın Ulusumuza Ve İnsanlığa Barış Getirmesini Dilerim”

admin

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, yayınladığı yeni yıl mesajında, 2013 yılının ulusumuza ve insanlığa barış, huzur, kardeşlik, mutluluk getirmesini diledi.

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, 2012 yılını geride bırakıp, yepyeni bir yıla girerken, 2013 yılının ulusumuza ve insanlığa barış, huzur ve kardeşlik getirmesini diledi.

Sedefçi, yayınladığı yeni yıl mesajında, “Geride bıraktığımız 2012 yılı içerisinde, hizmette olduğumuz önceki yıllar gibi, Edirne halkından aldığımız destek ve güvenle, yine sizlere hizmetin en iyisini sunmak için yoğun bir çaba gösterdik. Göreve geldiğimiz günden bu yana, Edirne’miz de çok önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Bizler Edirne Belediyesi olarak geçtiğimiz yıl Edirne’de yaşayan insanımıza daha rahat, çağdaş, sorunsuz bir şehirde yaşayabilmeleri için elimizden gelen tüm çabayı sarf ettik, çok çalıştık. Ülkemizde birçok belediyeye örnek teşkil eden projelere imza attık. Edirne’miz çok kısa zamanda bambaşka bir görünüme kavuştu. Artık Anıt Kent Edirne’miz bir turizm kenti ve festivaller kenti haline dönüştü.

Sizlerin istediği bir kent yaratmak için, gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık. Siz Edirne halkına hizmet etmekten onur duymaktayım. Ve 2013 yılında da yine aynı azim ve istekle çalışıp Edirne halkına hizmet etmeye devam edeceğimizi belirtmek isterim.” dedi.

Her yeni yılda, umudun ve iyimserliğin canlandığı, daha iyi yaşam koşullarına ulaşma yolunda beklentilerin arttığının altını çizen Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, “2013 yılına çeşitli beklentiler ve umutlarla girilmektedir. Bunların en başında da ulusal bütünlüğümüz içerisinde ülkemizin kalkınması, refahı, huzuru, birliği ve dirliği gelmektedir. Diğer yandan dünyada ve özellikle ülkemizin de içinde bulunduğu bölgede yaşanan sorunların bir an önce çözüme kavuşturulup, bütün insanlığın barış ve huzur içerisinde yaşaması en büyük dileğimizdir.” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, yeni yıl mesajında son olarak, 2013 yılının başta Edirne Halkı olmak üzere, ulusumuza ve tüm insanlığa barış, huzur, kardeşlik, mutluluk getirmesini diledi.

Hamdi SEDEFÇİ

                                                         Edirne Belediye Başkanı destek vermeyi zül saymak isteyenler sonunda kendileri bu işten zararlı çıkacaklarını akıllarından çıkarmamalıdırlar.

 

    Edirne’nin bir ilçesinde  kurum ve kuruluşlarla mahalli basın her zaman  birbirine destek sağlıyorsa, bunun nedenlerini sağlayacağı  yararları  araştırmak  gerekir.  mahalli basını yok sayanlara önemsemeyenlere el ele vererek gücümüzü kanıtlamak zorundayız.

Diğer yörelerde sağlanan desteği kendi gücümüz ve kararlı yaklaşımlarımızla sağlamak kararlılığı içinde olmalıyız. Bunda mahalli basının da eksikleri olduğu tartışılmaz. Önemli konularda özellikle  mahalli basının kendi sorunlarında birlik ve beraberlik içinde olmak kısır çekişmelere alet olmamak  zorundayız.” Ben işime bakayım değerleri beni ilgilendirmez” mantığı ile hareket etmek bu mesleğin etiğine yakışmaz. Mahalli basında arkadaşlarımızın güç koşullarda görev yaptıkları biliniyor.

Önümüzdeki yıl bu koşulların daha da ağırlaşacağı izlenimini alıyoruz. Bazı kurumların tasarruflarını mahalli basınla karşılama istekleri kendilerine yarar getirmez. İlimizin her yanında Edirne’ye ait haberleri en kısa sürede kendilerine ulaştırma gayreti içinde olan mahalli basının çalışma alanını daraltma sevdasında olanlar sonunda kendileri zararlı çıkacaklardır.

Ve siyasi partilerimiz har zaman mahalli basınla iç içe olması gereken siyasilerimizin mahalli  basına destekleri yok denecek kadar azdır.Tüm ihtiyaçlarını başka illerden karşılama sevdasında olanlar yarın seçim geldiğinde en büyük desteği etkinliklerini kamuoyuna iletecekleri mesajı anında  mahalli basın tarafından duyurulacağını unutmamaları gerekir.

Mahalli basını yok sayan ve karşısına alanların siyasi akıbetlerini öğrenmek isteyenler, geçmiş tarihlerdeki gazete arşivlerine bir göz atmaları gerekir.  

 326 total views,  2 views today

Next Post

Yeni Yıla Doğru

Edirne Valisi Hasan Duruer, toplumsal sağduyunun, hoşgörünün, kardeşliğin, sevgi ve saygının 2013 yılında da hakim olmasını temenni etti. Edirne Valisi Hasan Duruer, toplumsal sağduyunun, hoşgörünün, kardeşliğin, sevgi ve saygının 2013 yılında da hakim olmasını temenni etti. Vali Duruer, yayımladığı yeni yıl mesajında, her yeni yılın getirdiği iyimserlikle, herkesin kişisel ya […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp