SEDEFÇİ;BAHAİ MEZARLIĞI YANINDA REFÜJ YAPILACAK

admin

       DSC_0244         Mithat Vardar Caddesi Şükrüpaşa Anıtı Kavşağı ile şehir merkezi, Lalapaşa-Süloğlu kavşağında bulunan Bahai mezarlığı yanındaki dört yol kavşağı yoğun trafik nedeniyle tehlike saçıyor.

    Burada döner kavşak yapılması için Edirne Belediye Başkanı Hamdi SEDEFÇİ’ye Edirne Muhtarlar Derneği Başkanı İrfan Tasmalı tarafından başvuruda bulunuldu.  Muhtarı  TASMALI, mahalle muhtarlarıyla birlikte topladıkları 300 imzayı Belediye Başkanı Sedefçi’ye  ilettiler.

 DSC_0243   Dosyanın tesliminde konuşan TASMALI ; ‘’Dört yol kavşağı Lalapaşa ve Süloğlu’ndan gelen araçlar nedeniyle son aylarda trafik yoğunluk kazandı. Burada kavşak düzenlemesi yapılması gerekir. Kavşak düzenlemesi yapılması için 15 kadar ağacın kesilmesi gerekiyor. Vatandaşlarımız bu ağaçlar için üzülüyor. Fakat ağaç yetiştirilebilir, burada kaybolacak can geri gelmez. O kavşağın düzenlenmesi için vatandaşlarımızdan size iletmek için geldik.

“Bu kavşakta bugüne kadar maddi hasarlı kaza çok oldu.  Çok şükür can kaybı olmadı. atandaşlardan topladığı imzaları Belediye Başkanı’na sunduk” dedi .

BAZI KİŞİLER BİZİ  PARTİ GENEL MERKEZİNE  ŞİKAYET EDİYOR 

  Muhtarlar Derneği Başkanı’ndan dosyayı teslim alan Belediye Başkanı  SEDEFÇİ konuyla ilgili yaptığı konuşmada  Şunları kaydetti ; ‘’ Edirne’de ilginç bir durum var. Bazı kişiler belediyenin ağaç keserek doğayı katlettiği imajını yaratmak istiyorlar. Bunlara her ne kadar halkın talepleri doğrultusunda iş yapıyoruz desek de, bu kesimlere inandıramıyoruz. Bu çevreler kamuoyunda sürekli belediyeyi provoke edici haberler yapıyor, bizi sıkıntıya sokmaya çalışıyorlar. Bunlar iş,güç sahibi olmayan tipler. Siyasette de bir yere gelemeyen kişiler. Geçen  gün Kooperatif bölgesinde Kültür Tahsis Sahası’nı park haline getirdik. Burayı engelliler merkezi yapmaya kalktığımızda bu kişiler bütün mahalleye duyurup inşaat sahası yapıyoruz gibi kamuoyu yaratmaya çalıştılar. Bunu basında yansıttılar. Belediyeyi olumsuz gösterme gayreti içine girdiler. Allah’tan ki, bizim engellilere verdiğimiz bir yer vardı, Engelliler Derneği yetkilileri bu tesisin kendi yerlerinde yapılmasında talebinde bulundu.

AĞAÇ SÖKÜM MAKİNESİ GELMEDİ

   İmar planlarında kültürel,sosyal tesis yapma hakkımız var. Bahai Parkı yanında aynı şekilde orada 10-15 çam ağacı var. Ben bu çamları sökmeyi düşündüm. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yazı yazarak ağaç dikme makinesini belediyemize birkaç günlüğüne verilmesini talep ettim. Bu makine gelseydi,çamları başka yere nakledecektik. Bu olmadı. Bu ağaçları kesmiş olsak ta biz oraya 25 ağaç diktik. Ben arkadaşlarımla görüştüm.Bu kavşakta gerekli düzenleme yapacağız. Beni  yine Parti Genel Merkezine şikayet edecekler. Bunlar beni sürekli Genel Merkeze şikayet ediyorlar.Bizim, 15 çam ağacı için insan hayatını riske atmaya hakkımız yok ,değerli olan insandır.

  Biz burası için en kısa sürede ihale yaparak veya kendi imkanlarımızla oraya refüj göbek yapacağız. Bugüne kadar ağaç sökme makinesi gelmediği için gecikme oldu. Bu yollar asfaltlandı. Trafik yoğunlaştı maalesef orada ki ağaçları kesmek zorunda kalacağız. Bu ağaçları nakletme imkanımız yok, bunu yaparsak ağaçlar kurur’’dedi.

                Sürücülerin trafik kurallarına uymadığını belirten Sedefçi ;’’ Refüje giren araçlara yol verme alışkanlığımız yok, Bu konuda sürücülerimizin eğitilmesi gerekir. Yayalarımıza da yaya geçitlerinde yol verilmiyor.’’ Diyen Hamdi SEDEFÇİ Şükrüpaşa  mahallesindeki Cem Evi yoluna Alevi Dedesi  Mustafa ÇETİN Caddesi adı verileceğini, Yavuz Sultan Selim sokağının   adının değiştirileceğini  belirtti. Sedefçi ;’’Cem Evi yanında  elektrik direkleri cadde ortasındadır, TREDAŞ’la görüşülüp bu direkler değiştirilecek bildiğiniz gibi Edirne’de asfaltlama büyük oranda bitti. Şimdi başıma yeni bir bela alıyorum 50 trilyonluk proje yaptırıyorum. Edirne’nin su tesisatı tamamen değişecek. İçme suyu hatları asbestli borular ve eski borular değişecek. Su patlakları en aza inecek. Bu yatırımı 2050’lilerde torunlarımızı düşünerek yapıyorum. 2015’te yeni borular döşenecek. Böylece Edirne’nin su sorunu 2050’lere kadar çözümlenmiş olacak dedi.

 44 total views,  2 views today

Next Post

ETUS'un Almak istediği Yeni Örnek Araçlar Geldi

   45 total views,  3 views today Edirne Ajans Haber MerkeziBufferemailFacebook0TwitterPinterest0LinkedinPrint
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp