SEDEFÇİ,FOLKLÖRCÜLERDEN BİRİNCİLİK İSTEDİ

admin

Edirne Belediyesi Meclis Salonunda yapılan  toplantıda, İstanbul Cemal Reşit Rey  Konser Salonunda  yapılan minikler dalında  Geleneksel düzenlemesiz kategoride 2. Olan Edirne Belediye Folklor  ekibini  başarıları nedeniyle kutladı. Sedefçi burada yaptığı konuşmada  “ Edirne Belediyesi folklor ekipleri Marmara bölgesinde her yarışmada iddialı olmuşlardır.  Bu yarışmada da 2. olduk.  Bunda evlatlarımızın büyük katkısı var Gürkan  Güzelcan Hocamızın da bu başarıda  büyük emeği bulunmaktadır.

DSC_8946


Hocası ile birlikte bu güzel kızlarımız, evlatlarımız Türkiye’nin  genelinde  86-87 puan  alarak, Geleneksel Düzenlemesiz  kategorisinde  miniklerde  ikinci oldular.

Ben kendilerini yürekten kutluyor, ve tebrik ediyorum. Bu güzel bir başarı. Üzüldüğüm taraf da var. Folklorcularımızın kazandığı ikincilik bana yeterli değil. Şimdi kendilerinden birinci olmaları konusunda söz istiyorum. Bu konuda bana söz verir misiniz” dedi Toplantıya katılan Belediye Folklorcularının “ Söz veriyoruz” demesinin ardından Sedefçi “ ben size güveniyorum inşallah seneye yapılacak yarışmalar adil bir şekilde yapılır sizler hakkınız olan birinciliği elde edersiniz. Sizleri yürekten kutluyorum ve sizlerle gurur duyuyorum. Dersleriniz haricinde böyle amatörce yaptığınız bu etkinlikteki başarınızı görmekten mutlu oluyorum. Bundan sonra hedefimiz birinci olmak” dedi. Sedefçi daha sonra  folklorcularla  fotoğraf çektirip kendilerini kutladı.

 

 149 total views,  5 views today

Next Post

Edirne Milletvekili Recep Gürkan ETSO'yu ziyaret etti

Edirne Milletvekili Recep Gürkan Odamızı ziyaret etti. Ziyarete  CHP Edirne İl Teşkilatı katıldı. Heyeti  Yönetim Kurulu Başkanımız Recep Zıpkınkurt ile  Meclis Başkanımız Mehmet Eren ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz karşıladı. Milletvekili Recep Gürkan Başkanlarımıza ve Yönetim Kurulu Üyelerimize yeni görevlerinin hayırlı olsun temennilerinde bulunurken, çalışmalarında başarılar dileyerek: “ Sizlere tekrar başarılar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp