SEDEFÇİ’NİN ÖNÜNDE YASAL ENGEL YOK

admin

hamdi-sedefci-dosya-arsivde-beklemede-qng Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi Belediye Başkan Aday adaylığını açıklayacağı 26 Temmuz Cuma günü öncesi Yargıtay’dan gelen sevindirici bir haberle iyice rahatladı.

Belediye Başkanı Hamdi Sedefçinin aday adaylığını açıklama öncesinde hakkında iki davasının Yargıtay 5. Ceza Dairesinin almış olduğu karar bozuldu.  Başkan Sedefçi bu iki davasından toplam 12 yıl 6 hapis cezası almış ve ceza aldığı mahkemenin savcısı Yargıtay’a cezanın bozulması için müracaata bulunmuştu.

Bugüne kadar yaptığı konuşmalarında her zaman suçsuz olduğunu açıklayan Belediye Başkanı Hamdi Sedefçinin bu davalarının bozulması ile haklılığı ortaya çıktı.

Sedefçinin bu davaları Yargıtay 5. Dairesince 5320 Sayılı Yasanın 8/1 maddesi gözetilerek, CUMUK’nın 321. Maddesi uyarınca bozuldu. Yargıtay 5. Ceza Dairesince verilen karar metni daha sonra yazılacak. Yargıtay’ın bu kararı sonrası Belediye Başkanı Sedefçi önündeki en büyük engeli aşmış oldu. Suçsuzluğu da kararın bozulması ile tescil edilmiş oldu.

 47 total views,  2 views today

Next Post

ÖZTAŞ İFTAR YEMEĞİ DÜZENLEDİ

  ÖZTAŞ Hazır Beton  Hafriyat, Kum Çakıl Sanayi Ticaret A.Ş. yönetim Kurulu Başkanı Nihat Öztaş Lalezar Restoran’da bir iftar yemeği düzenledi. Öztaş’ın iftar yemeğine ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren,EDSİAD Yönetim Kurulu  Başkanı İsmet Açıkgöz, Modavizyon Müdürü Turgut Bakır, Eczacı Şükrü Ciravoğlu ili diğer davetliler katıldı. Öztaş ailesinin geleneksel hale getirdiği  […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp