Şehidimizi Toprağa Verdik

admin

Aksaray’da 13 Ağustos Çarşamba günü sabah saatlerinde meydana gelen trafik kazasında otobüsün devrilmesi sonucu, hayatını kaybeden Dinçer Meriç Esetçe Beldesinde düzenlenen törenle toprağa verildi.

DİNÇER MERİÇ (1)

Hayatını kaybeden Dinçer Meriç ile Esetçe Beldesi’nden Aykut Gider, Tolga Yüksel, Doğukan Yüksel ve Aliçopehlivan Köyü’nden Fatih Sal ile Kadıköy’den olan ve ağır yaralanan Ömercan Çakır’ın, vatani görevlerini yapacakları Hatay’ın merkez ilçesi İskenderun’daki birliklerine teslim olmak için yolculuk yaptıkları sırada kaza meydana geldi.

DİNÇER MERİÇ (6)

14 Ağustos Perşembe günü saat 17.00 sıralarında Esetçe beldesine getirilen Dinçer Meriç’in cenazesi Cuma namazını müteakip toprağa verildi. Törene Vali Dursun Ali Şahin, CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, Esetçe Belediye Başkanı İbrahim Örs ile çevre ilçe ve beldelerin belediye başkanı ve yetkililer katıldı.

DİNÇER MERİÇ (5)

Cenaze töreninde Dinçer Meriç’in annesi Hatice Meriç oğlunun tabutuna sarılarak ağıt yaktı. Tören alanında büyük bir Türk Bayrağı açıldı ve yakınları Meriç’in fotoğrafını taşıdı.

ŞAHİN,”BU EBEDİ BİR BAŞLANGIÇTIR”

Cenaze töreninde kısa bir konuşma yapan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, “Kaderin meydana gelmesi, zuhur etmesi işte budur. Her şeyin bir sonu var ama bu başka bir son. Bu son yeni bir başlangıç, ebedi bir başlangıç bu. İşte öyle bir ebedi başlangıca uğurladığımız şehidimizin cenaze namazı beraber kılacağız. Üzüntülü bir olay, annesi, babası, yakınları hepimiz üzüntülüyüz. Daha askerlik ocağına varmadan böyle bir olayla karşılaşması tabii ki daha fazla üzücücü” dedi.

DİNÇER MERİÇ (4)

Şahin, Dinçer Meriç’in ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledi. Cenaze namazının kılınmasının ardından Dinçer Meriç gözyaşları içerisinde toprağa verildi.

DİNÇER MERİÇ
 

 

 

 

DİNÇER MERİÇ (3)

 

 

 

 

 13 total views,  2 views today

Next Post

Dınkırcı “ Küçük İşletmeler Bir Araya Gelmeli

KEŞAN Ticaret ve Sanayi odasında yapılan Bölgenin ticaret Odaları ile borsa yöneticilerinin katıldığI toplantıda söz alan Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı toplantıda yaptığı konuşmada, bu işi koordine edenlere teşekkürle başladığı konuşmasında daha sonra şunları kaydetti, “ 27 yıllık Kamu yöneticisiyim tezgâhtan bir ailenin evladıyım. Ailem de ticaretle devam ediyor. İki yıldır […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp