Şehir İçi Ulaşımda Bir Yenilik Daha

admin

ETUS’a katılan 50 yeni araçla şehir içi ulaşımda büyük rahatlık sağlanacak. Yeni araçların trafiğe girmesi nedeniyle Selimiye önünde bir tören düzenlendi.
DSC_2291

Selimiye önünde yapılan Edirne Toplu Ulaşım Şöleni ile şehir içi ulaşıma 50 yeni araç daha katıldı. Törene CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ETUS Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Giyik, yönetim kurulu üyeleri EDOSOB Başkanı Emin İnağ Edirne Şöförler Odası Başkanı Erbey Kılıç, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi başkanı Ayhan Can ile ETUS üyeleri, Edirne Muhtarlar Derneği Başkan ve yöneticileri ile vatandaşlar katıldı. Toplantıda söz alan Belediye Başkanı Sedefçi: “ 20 yıldır bu tarihi kente hizmet vermekten onur duyuyorum.

DSC_2313

Dile kolay 1998 yılında yaşım 38’ken başkanınız oldum. Bugün de ayni heyecan içindeyim. Sizlere ne yapsam azdır diye düşünüyorum. Bugün daha fazla heyecanla hizmet veriyorum. Ulaşım konusunda topluma hizmet çok zor bir olay. 4 yıl önce İdari Mahkemesinin kararı ile bu sistem yok sayıldı.

 

DSC_2294

 

ULAŞIM KONUSUNDA ÇOK ZAHMET ÇEKTİK

O zaman tek araç birliği kurmuştu. Bu bozuldu halkımız büyük sıkıntılar yaşadı. Yeni sistem aşamasında sıkıntılar oldu. Belediye basıldı. Biz bu işi sabırla başardık. Serkan Oltandiken kardeşim Başkan oldu. Onunla birlikte çalışma yaptık. Onun yerine Hakan kardeşimiz yönetime geldi. Burada yönetimlerin büyük emeği var. Bizim derdimiz halkın mutlu olarak seyahat etmesidir. Edirne gelişen bir kent 3–5 milyon turistin gelmesinin beklendiği bir tarihi kent. Ulaşım sistemimiz örnek bir uygulama. İnşallah yakın zamanda hangi durağa hangi aracın geldiğini cep telefonundan göreceksiniz. Duraklarda kimlerin beklediğini araçların ne zaman geldiğini göreceğiz. Çağdaş yöntemi uygulama aşamasındayız. 50 araba eksiğimiz vardı. Onlar da geldi bundan sonra halkımdan şikayet gelirse yandılar ben esnafların para kazanmasını istiyorum emek kutsaldır fakat 150 bin kişiye hizmet daha kutsaldır. İsuzu bu sistemin oluşmasına katkı yaptı. Biliyorsunuz son 5-6 yılda epey yol yaptık. 2006 yılında Edirne’ye doğal gaz kazısı geldi. Yol konusunda sıkıntı yaşadık. Yolların %95’ini yaptık. Doğal gaz yol kazılarından benim aldığım para 5-6 milyon lira harcadığım ise 30 milyon lira. Bana devletten 2 milyon para geliyor benim personelimin maaş tutarı 3 milyon Ben onun üzerine para koyarak hizmet veriyorum.

DSC_2307

Ben kendime güveniyorum. Hükümetler bugün vardır yarın olmaz. Onun için kendine güvenerek iş yapacaksın. Yeni bir yola çıktık bu sistemin sağlıklı çalışmasından mutluluk duyacağız. Sürücü arkadaşlarımız eğitimden geçti elbirliği ile Edirne Ulaşımının örnek bir ulaşım olması için çaba harcayacağız” dedi

Toplantıda söz alan ETUS Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Giyik daha önceleri alınan 50 aracın ardından alınan 50 araç ile ulaşım filolarını bir yıl içinde tam donanımlı hale getirdiklerini belirterek şunları kaydetti: “ Bu yönde Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’de tam destek gördük. Araç alımında Belediye Başkanımız bizlere yardımcı oldu.

DSC_2299

Yolcularımızın beğenisini kazanan yeni araçlarımız ile hizmet vereceğiz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz olumsuzluklarda bizlere haber vermeleridir. Şoförlerimizin eğitimleri konusunda azami çalışmayı sürdürüyoruz,meydana gelen hataların ortadan kalkmasından mutluluk duyuyoruz. Araçlarımızda çalışan arkadaşlara tek tip elbiseler alarak daha şık ve çağdaş olmalarını sağlıyoruz. Biz Atamızın sözünü örnek alıyoruz. Millete efendilik yoktur hizmet vardır. Millete hizmet veren efendisi olur. 51 yıldan bu yana ekmeğini yediğimiz çoluk çocuk rızkımızı sağlamamıza vesile olan Edirne halkına en güzel hizmeti sunmaktır. Okulların açılması ile meydana gelen olumsuzluklar için önlemleri aldık.

DSC_2311

Rahat ve huzurlu yolculuk için imkanları sağlamış durumdayız. Bizlere güvenin ve bizlerden uzak durmayın” dedi Daha sonra konuşan İsuzu Satış Müdürü , ETUS ile yapılan ticari ilişkiler konusunda bilgi verdi. Edirne Ulaşım sisteminin ilk araçları ile şu anda alınan araçların firmaları tarafından verildiğini, bu konuda mutlu olduklarını söyledi. Bu ulaşım projesinin ülke için örnek bir proje olduğunu belirtti. Biz Anadolu İsuzu olarak üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız” diye konuştu.

DSC_2326

Daha sonra firma yetkilileri tarafından Edirne belediye Başkanı Sedefçi ve ETUS yönetim Kurulu Başkanına İsuzu yöneticileri tarafından plaket ve altın anahtar verildi.

DSC_2334

 

DSC_2340

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_2346

DSC_2351

 

 

 

 232 total views,  2 views today

Next Post

UYARI LEVHASI MI ASILSIN ?

Şehrin merkezini dolaştığımızda, boş olan arsalarda veya minibüs duraklarının çevrelerinin yiyecek ve içecek atıkları ile kirlendiğini görüyoruz. Her ne hikmetse çevremizi temiz tutma alışkanlığımız gelişmedi. Yediğimiz bir yiyeceğin ambalajını içtiğimiz suyun kabını çevreye savurmak bize haz veriyor. Yabancı turistlerin Selimiye ziyareti sırasında izledim. Kentimizi ziyaret eden misafirler çevrede çöpler olmasına […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp