Şehit ve gazi ailelerine iftar

admin

Şehit ve gazi ailelerine iftarü (5)

 

 

 

 

 

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce, Edirne Şehit ve Muharip Gazi Ailelerine, Emniyet Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde bir iftar yemeği düzenledi. İftar yemeğine Edirne Valisi Dursunali Şahin ve Eşi, İl Jandarma Komutanı  Jandarma Alb . Kamuran Ersan, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan ve Sosyal Politikalar İl Müdürü  Bilgin Özbaş ve Eşi, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ali Vardar ve Eşi, Muharip Gaziler Dernek Başkanı İbrahim Çalış ve Eşi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yöneticileri ve personeli, Şehit Aileleri ve Muharip Gaziler Derneklerinin  yönetici ve üyeleri  katıldı. Gecede iftar duasını Edirne Müftü Yardımcısı İsmail Yıldız yaptı. Gecede söz alan Edirne Valisi Şahin böyle sıcak bir havada oruç tutanlara ne mutlu diyerek başladığı sözlerini şöyle sürdürdü; “ Şehit Ailelerimiz ve Muharip Gaziler Derneği üyelerimizle hiç olmazsa senede bir gün bir araya geliyoruz. Yoğun işler bizi sizinle olmamızı engelliyor. Ramazan ayı insanları birbirine kaynaştıran, dostlukların pekişmesine vesile olan kutsal bir aydır. Yakınlarını kaybeden ve gazi olan ailelere devletimizin yanında olduğunu göstermek lazım böyle müstesna bir gurupla iftarımızı açıyoruz. Gazilerimizin ve Şehit yakınlarının ömürlerinin uzun olması dileklerimi sunarım. Tekrar bir araya gelmeyi Allah nasip etsin diyorum ve hepinizin Ramazan Bayramınızı ve Kadir Gecenizi de kutluyorum” dedi.

Şehit ve gazi ailelerine iftarü (4)

 

 

 

 

 

 

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş konuşmasında şunları kaydetti; “Bizler bu coğrafyayı vatan yapmak için binlerce yıldır şehit ve gaziler verdik. Binlerce yıldır bu coğrafyaya düşman ayağını bastırmamak için gazi olduk, şehit olduk. Bundan sonraki dönemde gerekirse yine gazi olacağız, yine şehit olacağız.

Şehit ve gazi ailelerine iftarü (1)

 

 

 

 

 

 

 

Bizim inancımıza göre en yüksek mertebe şehitlik mertebesidir.

Peygamberlikten sonra gelen en yüksek ikinci unvandır. Gazilerimiz de bu ülke için canlarını ortaya koymuştur.  Şehit olmayı göze alamayan gazi olamaz. Bugün vatanımızda huzur ve güven içerisinde yaşayabiliyorsak,  bu saatte, birlikte iftar yapabiliyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz.  Onların fedakarlıkları olmasaydı, burada huzur içinde oruç açmaya,  iftar yapmaya imkan bulamazdık.

Şehit ve gazi ailelerine iftarü (7)

 

 

 

 

 

 

 

Sizler bizim yaşayan kahramanlarımızsınız. Verdiğiniz mücadele ve gösterdiğiniz cesaret sayesinde Vatanımızda hür ve bağımsız olarak yaşamaktayız.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak Şehit Ailelerimizin ve Gazilerimizin mağduriyet ve mahrumiyetlerinin giderilmesi önceliklerimiz arasındadır. Şehit yakınları ve gazilerimizin, memleket sevdası bizim gücümüze güç katmaktadır. Bu güç Milli Birlik ve Beraberliğimizin daima canlı ve güçlü olmasını sağlayacaktır.

Şehit ve gazi ailelerine iftarü (6)

 

 

 

 

 

 

 

Düzenlemiş olduğumuz iftar programına katılımınızdan teşekkür ederken Bağımsızlık, Vatan, Millet, Bayrak uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmetle anıyor, Kadir Gecenizi ve yaklaşan Ramazan Bayramınızı şimdiden kutluyorum. Ramazanınız hayırlı olsun.” Dedi.

Şehit ve gazi ailelerine iftarü (8)

 201 total views,  2 views today

Next Post

Köylü vali

                Her zaman halkla iç içe olmayı ve halkın tüm etkinliklerine katılmayı ilke edinen Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, köylülerle de iletişimi iyi olan ender valilerden birisi. Zaman zaman köylere yaptığı ziyaretlerde köylülerin taktığı şapkalar Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in özel ilgi odağı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp