Şehit yakınlarımızın ataması gerçekleştirildi

admin

3713 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesine göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilen (474) şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurası, 9 Mart 2018 Cuma günü Devlet Personel Başkanlığı’nda noter huzurunda gerçekleştirildi.

Hak sahiplerinin atama teklifleri yapılırken, atanmayı istedikleri ilk il tercihleri ile öğrenim durumları dikkate alındı.

Bu kapsamda ilimize müracaat eden 3 şehit yakınının ataması gerçekleşmiştir.

Rıfat FİDAN, Edirne Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ ne,

Taner FİDAN, Tekirdağ Defterdarlığı’na,

Hasan AY, Edirne Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’ ne atanmıştır.

İlgililerin atama işlemleri, yazıların kurumlara ulaşmasından itibaren başlayacak olup bundan sonraki süreçte istihdam hakkı sahiplerinin, kurumların atama işlemlerini tamamlamalarını müteakiben kendilerine tebliğde bulunmasını beklemeleri gerekmektedir.

Ataması yapılan Şehit yakınlarımıza, gazilerimize ve gazi yakınlarımıza görevlerinde başarılar dileriz.

 54 total views,  2 views today

Next Post

İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Edirne Halk Eğitim Merkezi Mimar Kemaleddin Çok Amaçlı Kültür ve Tiyatro Salonunda gerçekleşti. Törene Edirne Valisi Günay Özdemir, 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Salim Afgün, Belediye Başkanı Yardımcısı Selçuk Çakır ve Çiğdem Gegeoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, AK Parti Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp