Şehitasım İlkokulu’nun Büyük Başarısı

admin

İlimiz Merkez Şehitasım İlkokulu, “Spirit of Hope” (Umut Ruhu) adlı Comenius çok taraflı okul ortaklıkları projesi, Avrupa’nın başarılı projelerinden biri olarak seçilerek Avrupa kalite etiketi ile ödüllendirilmiştir.

ŞEHİTASIM OKULUNUN BÜYÜK BAŞARISI (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Merkez Şehitasım İlkokulu, Eylül 2012’de başlayan  “Spirit of Hope” (Umut Ruhu) adlı Comenius çok taraflı okul ortaklıkları projesi yürütmüştür. Bu projede, 12 ülke bulunmaktaydı. Bu ülkeler; İngiltere, Fransa, Hollanda, İspanya, İtalya, Danimarka, Norveç, Hırvatistan, Romanya ve Polonya idi.  Proje dâhilinde okul idareci, öğretmen ve öğrencileri; Hırvatistan, İngiltere, Romanya, Norveç, Fransa ve İtalya’da proje toplantılarına katılmışlardır ve ülkemizi başarıyla temsil etmişlerdir.

ŞEHİTASIM OKULUNUN BÜYÜK BAŞARISI (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu proje kapsamında, İngilizce öğretmenleri İngiltere’de drama seminerine katıldılar, Romanya’da öğrenciler Şehitasım İlkokulu ve Edirne’deki tarihi yapılarla ilgili sunumlar gerçekleştirdi. Norveç’te diğer öğrencilerle birlikte yöresel yemeklerimizden pişirip tanıttılar. Fransa’da gerçekleştirilen moda gösterisinde Edirne’nin yöresel kıyafetlerini tanıttılar ve laboratuvarda su analizi yaptılar. İtalya’da geleneksel çocuk oyunlarımızdan seçip diğer ülkelerin öğrencileriyle birlikte oynadılar. Yöresel sporumuz yağlı güreşlerle ilgili bir sunum gerçekleştirdiler. Beyaz kale adlı Türk romanından bir kesit canlandırarak video gösterisi hazırladılar.

ŞEHİTASIM OKULUNUN BÜYÜK BAŞARISI (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu proje ile öğrenciler ve eğitim personeli arasında Avrupa kültür ve dil çeşitliliği ile değerleri hakkında bilgi ve anlayış oluşturma, işbirliğini güçlendirme, aktif bir Avrupa vatandaşı olma yolunda öğrencilerin kişisel gelişimleri için gerekli olan temel becerileri ve yeterlilikleri edinmeleri amaçlanmış ve bu amaçlar başarıyla gerçekleştirilmiştir.

Şehitasım ilkokulunun “Spirit of Hope” (Umut Ruhu) adlı bu projesi e-twinning ulusal destek servisi tarafından başarılı projelerden biri olarak seçilmiş ve geçen yıl ulusal kalite etiketi ile ödüllendirilmiştir. Bu yıl ise Avrupa’nın başarılı projelerinden biri olarak seçilerek Avrupa kalite etiketi ile ödüllendirilmiştir.

ŞEHİTASIM OKULUNUN BÜYÜK BAŞARISI (2)

 6 total views,  2 views today

Next Post

TREDAŞ’tan topraklama eğitimi

Şirketimiz İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörlüğünce organize edilen Topraklama Eğitimi kapsamında 35 mühendise topraklama eğitimi verildi.               Emekli İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Öğretim Üyesi Elektrik Yüksek Mühendisi İsa ILISU tarafından TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde 24-25 Ekim ve 31 Ekim-01 Kasım 2014 tarihleri arasında elektrik […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp