Şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif Okutuldu

admin

26 Mart Balkan Şehitlerini Anma Günü kapsamında 22.03.2019 Cuma günü Cuma namazı öncesi Selimiye Camii’nde vatanı için canını feda eden tüm aziz Şehitlerimiz için Mevlit programı düzenlendi.

Selimiye Camii’nde gerçekleşen Mevlit Programına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Çiftçi, Şehit Aileleri, Gaziler ve Gazi Yakınları ile çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, bugün minarelerin altında hür ve bağımsız şekilde yaşamayı şehitlere borçlu olduğumuzu ifade ederek, Önümüzdeki hafta 26 Mart Balkan Şehitleri yıldönümü. 18 Mart ve 26 Mart ile beraber başta şehitlerimiz olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nda, Balkan Savaşları’nda, Çanakkale’de, Güneydoğu’da terörle mücadele kapsamında, Kuzey Irakta, Doğu ve Güneydoğu’da tüm şehitlerimiz için mevlidi şerif okutup kendilerine dua ediyoruz. Eğer bugün biz burada toplanabiliyorsak ve bu minarelerin altında hür ve bağımsız şekilde yaşayabiliyorsak bunu aziz şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Allah hepsinden razı olsun diye konuştu.

Mevlit programının ardından, kılınan Cuma Namazı sonrası Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde görevli ASDEP Personelleri tarafından Mevlit Şekeri ikramında bulunuldu. Şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarımızı ile birlikte öğle yemeği yenildi.

 301 total views,  2 views today

Next Post

Mahallelerde “SAADET” rüzgârı esiyor!

Seçim günü yaklaştıkça Saadet Partisi akşam mahalle ziyaretlerinde rüzgâr gibi esiyor. Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Mansur İriş ve belediye meclis üyeleri ile birlikte Cumartesi günü akşamı Yeni imaret, Yıldırım Beyazıt ve Yıldırım Hacı Sarraf Mahallelerini ziyaret etti. Her gittiği yerde “İşte Başkan”  teveccühü ile karşılanan Mansur İriş, bu mahallelerde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp