Şehitlerimiz için Türk Bayrağı çağrısı

admin

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, terör örgütlerine karşı Afrin’de yürüttükleri operasyon sırasında şehit düşen 8 Mehmetçiğin anısını yaşatmak ve birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya göstermek adına Edirnelileri, evlerine ve işyerlerine Türk Bayrağı asmaya davet etti.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, sosyal medya hesaplarından paylaştığı video ile tüm Edirnelilere çağrıda bulundu.

Gürkan, yaptığı konuşmada şunlara yer verdi;

“Sevgili Edirneliler; Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de terör örgütlerine karşı yürüttüğü harekatta dün akşam 8 Mehmetçiğimiz, 8 vatan evladımız şehit oldu; 13’te yaralımız var. Vatanın bölünmez bütünlüğü için gözünü kırpmadan canını feda eden kahraman şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Türk Milleti’nin birlik ve beraberliğini göstermek ve kahraman şehitlerimizin anısını canlı tutmak için tüm Edirnelileri, şehitlerimizin cenazeleri kaldırılana kadar; evlerine, iş yerlerine; gururumuz, birlik ve beraberliğimizin sembolü olan Türk Bayrağı’nı asmaya davet ediyorum. Saygılarımla…”

KONSER İPTAL EDİLDİ

Öte yandan Edirne Belediyesi’nin katkılarıyla Bakırköy Belediyesi Evrensel Müzik Topluluğu’nun 3 Mart Cumartesi Günü saat 20.00’de ETSO Konferans Salonu’nda vereceği konserin de tüm ülkeyi derinden üzen Afrin’de yaşamını yitiren şehitler nedeniyle iptal edildiği açıklandı.

 63 total views,  2 views today

Next Post

Damızlık Birliği Başkan Adayı Ahmet Turgay’a Üyelerden Tam destek

18 Mart 2018 Pazar günü Edirne Ticaret Borsası’nda gerçekleşecek Olan EDSYB (Edirne Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği) Olağan kongresine adaylığını açıklayan Ahmet Turgay ve ekibi, Şu anda yok olma noktasına gelen Damızlık Birliği’ni özlenen günlerine geri getirmek için yola çıktıklarını ifade etti. İl Genelinde Damızlık Birliği’nin bütün üyeleriyle sürekli irtibat halinde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp