Sel felaketinin yaşandığı bölge “Oğulpaşa”

admin

Edirne’de gece boyunca devam eden sağanak yağış, Edirne kent merkezi ve Süloğlu ilçesi-köyleri olmak üzere Havsa ilçesi ve köylerinde hayatı felç etti. Araçlar, evler su altında kaldı, akıntıya kapılan bir kişi kayboldu.  Kaybolan vatandaş Veysel Evren için sabah saatlerinde başlatılan çalışmalarına İstanbul’dan gelen Jandarma Sualtı arama kurtarma ekipleri de katıldı. Saatlerce süren aramadan sonra Sel sularına kapılan Veysel Evren’in(78), cansız bedeni bulundu.

Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin yaptığı açıklamada; “Edirne’nin Kasım ayı bir aylık ortalama yağış miktarı 70kg iken son 24 saatte metrekareye 128 kg yağış düşerek 1953 yılında kayıtlara geçen 110 kg yağış miktarı rekoru kırıldı. Son 65 yılın en yoğun yağmur yağışının yaşanması nedeniyle binlerce dönüm ekili alan sular altında evleri su basmış, yüzlerce küçük ve büyükbaş hayvan telef olmuştur. Belediye olarak Oğulpaşa köyümüzde ekiplerimiz kurtarma çalışmalarını sürdürmektedir. Sel felaketinden zarar gören tüm vatandaşlarımıza büyük geçmiş olsun.” Dedi.

 318 total views,  2 views today

Next Post

Kar kapıya dayandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Edirne’de Kar yağışının etkili olacağı ifade edildi. Kar yağışının aralılarla Cuma gününe kadar devam edeceği belirtilen açıklamada; “Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve Tekirdağ’ın iç kesimlerinde Karla karışık Yağmur ve Kar yağışının beklendiği.- ifade edildi. Soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (buzlanma ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp