SELAMİ DAĞCI: “BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAMAK İÇİN ADAYIZ”

admin

20 Şubat 2021 Esnaf kredi Kefalet Düğün Salonu’nda gerçekleşecek İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası Olağan Kongresinde Selami Dağcı, ekibiyle birlikte yönetim kurulu başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Yaklaşık olarak  640 üyesi bulunan Edirne İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası’nın 20 Şubat tarihinde gerçekleşecek Olağan Kongresinde Başkanlığa Aday olduğunu açıklayan Selami Dağcı ve ekibi Adem Kalkan’ın işletmeciliğini yaptığı Tadım Restaurant’ta düzenlenen Kahvaltılı tanıtım toplantısında Basın mensupları ile bir araya geldi. Sanayi Sitesi Başkanı Cafer Rokovet’inde katılım sağladığı basın toplantısında, Başkan Adayı Selami Dağcı ve ekibinin takmış oldukları Atatürk’lü kravatlar dikkat çekti.

“Bu başkanlık görevini sırayla herkes tatsın istiyoruz.”

Odaya bağlı üyelerin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu ifade eden Başkan Adayı Selami Dağcı;  Her sektörden güçlü bir ekiple yol arkadaşlarını belirlediğini ifade eden Dağcı; “Tasarım Mobilya sahibi Ümit Ciğercioğulları kardeşimizle güç birliği yaparak, her sektörden arkadaşlarımızla birlikte güçlü bir ekip kurduk. Odamız yıllar önce Marangozlar odası olarak Naim Örs tarafından kurulmuştur.  Zaman içerisinde birleşme sağlanarak İnşaat Sanatkarları Esnaf odası olarak devam etmektedir. Şu anda Marangozlar olarak 147 üye ile odamızda en fazla üye sayısına sahibiz. Bu odamızda 21 yıldır Elektrikçi arkadaşlarımız başkanlık yaptı. Bu sene istiyoruz ki biz odamıza geri dönelim ve Marangozlar olarak  1 dönemde bu görevi biz yürütelim. Aslında bizim gönlümüz bu görevin her sektör temsilcilerinden dönüşümlü olarak yapılmasından yanadır. Bu başkanlık görevini sırayla herkes tatsın istiyoruz. Bu yola çıkarken de bölünmeyelim ve ayrı ayrı olmayalım diye Ümit kardeşimizle birleştik. “dedi.

“BİZİM BİRLİK VE BERABERLİĞE ÇOK İHTİYACIMIZ VAR”

40 yıl önce Sanayi sitesinde Marangozluk işine başladığını ifade eden Başkan Adayı Selami Dağcı; “ Ben sanayi sitesinin en eski esnaflarından birisiyim. Bugüne kadar yanımda yetiştirdiğim 5 kişi dükkan açıp işletme sahibi oldu. 2 kişi de yanımda sigortalı olarak çalışmaktadır. Ben şu anda emekliyim. Bu işlerle uğraşacak altyapımız ve zamanımız var. Bizim burada yapacağımız en önemli şey odamızdaki tüm üyelerimizle birlik ve beraberliği sağlayıp güçlendirmek olacaktır. Biz istiyoruz ki Elektrikçilerle ve emlakçılarla birlik olalım fuarlara gidelim.  Bizim birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız var.  Buna da biz çok önem veriyoruz.” dedi.

Göreve geldiği zaman ilk olarak odaya kayıtlı bütün üyelerle bir araya gelip onların tek tek dertlerini dinleyip çözüm odaklı çalışacaklarını ifade eden Dağcı; “Biz karma bir odayız. Elektrikçi, Emlakçı ve Marangozcu arkadaşlarımızın ayrı ayrı dertleri var. Bunun için bir gece düzenleyip tüm sorunları ve dertleri masaya yatırıp tartışıp bunların çözümü için çalışacağız. “dedi.

“Güçlü bir Ekiple bu yola çıktık”

Her sektörden arkadaşlarla  güçlü bir ekip kurarak bu yola çıktıklarını ifade eden Dağcı; “Biz bu yola çıkarken her sektörden arkadaşımız olsun ve odamızı en iyi şekilde temsil edelim istedik. Ümit Ciğercioğlulları arkadaşımızlar güçlerimizi birleştirip tek aday çıkardık. ”dedi. Başkan Adayı Selami Dağcı’nın  ekip arkadaşlarının isimleri şöyle;  Selami Dağcı,  Ümit Ciğercioğlulları, Ali Özer, Osman Şemin, İsmail Gönen, Yunus Emre Keskin, Onur Önaldı, Serhat Ardalı, Doğan Kına, Furkan Tamer Ceylan.

“MEVCUT BAŞKAN TALEBİMİZİ KABUL ETMEDİ”

Bu yola çıkarken Odanın mevcut Başkanı Tezcan Liznak ile de bir görüşme yaptıklarını ifade eden Başkan Adayı Dağcı; “ Biz 4 yıl önce de Tezcan arkadaşımıza tüm marangoz arkadaşlar olarak destek verdik. Bu dönem de kendisine dedik ki aynı desteği siz bize verin. Böyle bir şey düşünmediklerini söylediler. Oda bizim için önemli dediler ve bizim talebimizi kabul etmediler.”dedi.

“4 ADAYLI KIRAN KIRANA BİR SEÇİM MARATONU”

20 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşecek olan Edirne İnşaat Sanatkarları Odası Olağan Kongresine Selami Dağcı (Marangoz) , Tezcan Liznak (Elektrikçi) , Mustafa Tavukçu (elektrikçi),  ve Cenk Dilmeç’ten (Telefoncu), oluşan 4 kişinin aday olduğu açıklandı.

 1,875 total views,  11 views today

Next Post

“KARNEYİ GETİR, ODAK2023’Ü GÖTÜR”

Edirne Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, okulların tatile girmesi nedeniyle çocuklara Anlayarak Hızlı Okuma Yazılımı Odak2023 hediye etti. Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Edirne Ülkü Ocakları İl Başkanı Ufuk Çapkur şunları söyledi: “Yarıyıl tatiline giren kıymetli gençlerimizi dün İl Ocak binamızda ağırladık. Gençlerimizin, verdiği emekler için kendilerine teşekkür ederim. Yarıyıl tatilinde dinlenmeleri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp