SELDEN ZARAR GÖREN KÖY YOLLARI İL ÖZEL İDARESİ TARAFINDAN ONARILIYOR

admin

Edirne’de etkili olan Sağanak Yağış kent merkezi olmak üzere bir çok ilçe ve köylerde hayatı felç etti. Yoğun yağışlar nedeniyle dereler taştı, araziler sular altında kalırken bir çok köy yolu da zarar gördü. Yağışların etkisini gösterdiği ilk günden itibaren Edirne’nin yağışlardan etkilenen her noktasını yerinde inceleyen Edirne Valisi Ekrem Canalp, İl Özel idaresi ekiplerine talimat vererek zarar gören köy yollarının onarımını başlattı.

Selden etkilenen köy yolları ve köprüler büyük bir hızla onarılmaya başladı. Bir taraftan DSİ ekipleri dere ıslah çalışmalarını sürdürürken diğer taraftan da Edirne İl Özel İdaresi ekipleri de selden etkilenen köylerin yolarını hızlıca onarmaya başladı. Devletin gücünü,şefkatini, halkına verdiği hizmetlerle her anında gösteren Edirne Valiliği, yaptığı çalışmalarla halkın takdirini topladı. Onlarca kamyonla altyapı malzemesi ve kepçelerle köylere adeta çıkarma yapan İl Özel İdaresi’nin onarım çalışması köy halkında büyük memnuniyet yarattı.

Yaşanan yoğun yağışlar esnasında kısmi olarak zarar gören merkeze bağlı Köşençiftliği ve Demirhanlı köyleri arası yolun bakımı önceki gün Edirne İl Özel İdaresi ekiplerince yapıldı. Onlarca kamyonla altyapı malzemesi ve kepçelerle köylere adeta çıkarma yapan İl Özel İdaresi’nin onarım çalışması köy halkınıN büyük takdirini topladı.

Edirne’nin bir çok noktasında çalışmalarına aralıksız devam eden İl Özel İdaresi ekipleri, önceki gün yaşanan yoğun yağıştan etkilenen merkeze bağlı Hacıumur köyü ile Havsa İlçesine bağlı Habiller köyü arası yolun bakım çalışmalarını gerçekleştirdi.

 944 total views,  2 views today

Next Post

Galatasaray Üniversitesi Rektörü Edirneli hocamız Karsak'ın Acı günü

Galatasaray Universitesi Rektörü Prof. Dr. Ertuğrul Karsak’ın annesi, Merhum Av. KEMAL ŞABAN’I kızı, Dr. Nejat Karsak’ın eşi, Gürgan Karsak vefat etti. Edirne’de düzenlenen cenaze törenine eş dost ve yakınları katıldı. Edirne’de bugün düzenlenen cenaze töreninin ardından Karsak’ın cenazesi Bucuktepe mezarlığına defnedildi. Edirne’nin köklü ailelerinden olan Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp