SELİMİYE CAMİİ ÇEVRESİ KENTSEL TASARIM VE PEYZAJ PROJESİ” HIZLA DEVAM EDİYOR

admin

Mülkiyeti ve projesi Edirne Belediyesince, finansı Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca gerçekleştirilen “#Selimiye Camii Çevresi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi” kapsamında gerçekleştirilen meydan düzenleme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Edirne Belediyesi tarafından projesi hazırlanan, Selimiye Camii kentsel tasarım projesi çalışmalarını yakından takip eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, önceki gün Selimiye meydanına giderek, süreci yerinde inceleyip yetkililerden bilgi aldı. 5 Mayıs 2021 tarihinde olağanüstü toplanan Edirne Belediye Meclisi aldığı kararla, projesi Edirne Belediyesi tarafından hazırlanan ve Koruma Kurulu tarafından da onaylanan, “Selimiye Camii Çevresi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi” ile ilgili olarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Belediye arasında protokol imzalanması için Belediye Başkanı Recep Gürkan’a yetki vermişti.

 991 total views,  9 views today

Next Post

GÜN DAYANIŞMA VE BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR ‘'EDİRNE BASIN PLATFORMU'' KURULDU

Trakya Gazeteciler Derneği (TGD), Edirne Gazeteciler Derneği (EGD) ve Güney Doğu Avrupa Gazeteciler Derneği (AGD) bir araya gelerek oluşturulan ”Edirne Basın Platformu” protokolü Edirne Valisi Ekrem Canalp’in de katılımıyla Devlet Konuk Evi’nde imzalandı. Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Orhan Doğan, Edirne Gazeteciler Derneği Başkanı Derya Sarılarlı ve Güney Doğu Avrupa Gazeteciler […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp