Selimiye çevresinin düzenlenmesi çalışmaları başladı

admin

Uzun süredir gündemde olan Selimiye Camisinin çevre düzenlemesi konusunda ilk adım atıldı. Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ile Belediye Başkanı Recep Gürkan Selimiye yanında düzenlenen toplantıda çevre düzenlemesi için start verdi, çalışmalar dört ayda bitirilecek.ü

recep gürkan dursun ali şahin açıklama (1)

 

 

 

 

 

 

 

Burada konuşan Belediye Başkanı Gürkan Selimiye Camisi çevre düzenlemesi dört yıldan bu yana beklemedeydi. Sağ olsunlar Valimizin iyi niyeti koruma kurulunun diğer kurumların gayreti UNESCO Selimiye çevre düzenlemesi yetkililerinin gayreti ile dört yıldan bu yana kilitlenen çevre düzenlemede çözüm noktasına ulaştık. Bugün itibariyle Selimiye Bahçesinde bulunan “ yemiş Kapanı”nı kurtarma çalışmalarına hız veriyoruz. Bu çalışma ile birlikte bahçede bulunan beton bölümleri kaldırıp yeni bir peyzaj çalışmasına başlayacağız. Böylece Selimiye camimizin muhteşemliğini görkemini ortaya çıkaracağız. Böylece geçmişimize ve geleceğe sahip çıkmış olacağız. Selimiye sadece bizim değil bütün dünyanın ortak eseridir. Bu eserimizin hak ettiği şekilde çevre düzenlemesini yapacağız. Bu yönde çalışmalar başladı. İnşallah kısa sürede çalışmalar tamamlanır” diye konuştu.

Ardından konuşan Edirne Valisi Şahin; bu değerli eserin çevre düzenlemesine başlamanın mutluluğu içinde olduğunu belirterek; Kurul, Valilik, Belediye ve Üniversite ortak hareket ederek bu neticeye ulaştık.

HALKIN RAHAT GEZECEĞİ BİR MEYDAN HAZIRLIYORUZ

Böylece halkımızın burada rahat edebileceği bire ortam yaratma çalışmalarına başladık. Bu projelerimiz daha önceleri mevcuttu. Biz projeye hız kazandırıyoruz. Yılların yapılamadığını şu andan itibaren ortaklaşa yapma imkânı bulduk. İlimizde 1393 adet taşınmaz varlık bulunmaktadır. Bunların başında ise Selimiye camimiz yer almaktadır. UNESCO kültür varlıkları kapsamında olan bu mabedimizi daha güzel yapmak için çaba harcıyoruz. Birlikte hareket ederek inşallah bu güzelliklere hız kazandıracağız.

recep gürkan dursun ali şahin açıklama (2)

 

 

 

 

 

 

 

DÖRT AYDA TAMAMLANACAK   

Selimiye Camisinin Dünya kültür mirası olarak kabul edilmesinden sonra Edirne’ye gelen turist sayısında önemli bir artış olmuştur. İnşallah bu alanı da düzene soktuğumuzda dört aylık süre içinde alan yönetimimizin de gayretleri ve çevre düzenlemesine destek veren kuruluşlarımız ile bu alanı düzenli hale getireceğiz” dedi.  Edirne Belediye Başkanı Gürkan ve Edirne Valisi Şahin daha sonra meydandaki çalışmaları inceledi.

 

 

 8 total views,  2 views today

Next Post

Edirne ESSE adında yeni bir iş yerine kavuştu

Edirne’de  Saraçlar  Caddesinde hizmete giren işletme  mutfak gereçleri ve ev perakendeciliği yapan bir mağaza konumunda. 1988 yılında kurulan ESSE, sahip olduğu özel mağazaları ile ev ürünleri, özel tasarımlı, farklı, dayanıklı, iştah açıcı, tencere ve tavaların  mimarı olan  sektörde en önde gelen firmalardan biridir. Firma müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmaktadır. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp