SELİMİYE VAKFI (SEKVAV) KURULUYOR

admin


         ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ile Edirne Ticaret Borsası yönetim  Kurulu  Başkanı  Özay Öztürk’ün  Ankara çıkarması olumlu sonuç verdi. TOBB desteği ile  Selimiye Vakfı (SEKVAV) Kuruluyor.

TOB_8644

 17-20 Temmuz tarihlerinde Ankara’da bulunan Borsa Başkanı Özay ÖZTÜRK, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep ZIPKINKURT, TOBB Başkanı Rıfat HİSARCIKLIOĞLU ile yaptığı görüşmelerde UNESCO Dünya Mirası Selimiye Camiine yaptığı desteklere teşekkür ettiklerini bu yardımlarının devamı konusunda kalıcı bir yöntem üzerine çalışma yapmaları gerektiğini ve kurulacak bir vakıfla Selimiye gibi dünya kültür mirası listesine girdi. Mimar Sinan’ın bu ustalık eserine vakıf sayesinde yapılacak yardımlar ile sahip çıkılacağını vurguladılar.

BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR

20 Temmuzda Ankara’da yapılan Gümrük Turizm İşletmeleri A.Ş.’nin Genel Kurulunda Vakıf kurulma maddesinin gündeme alınmasını sağladılar.

Konu ile ilgili yapılan çalışmalar neticesinde oy birliğiyle alınan kararla Vakfın kuruluşu konusunda TOBB Başkanı Rıfat HİSARCIKLIOĞLU’na yetki verilmesi, Başkanların Edirne için birlikte başlattıkları çalışmaların ilk kazanımları olarak hanelerine yazılırken, Başkanlar bundan sonraki çalışmalarında birlikten kuvvet doğar ilkesiyle daha sık bir araya geleceklerini ve daha çok çalışacaklarını göstermiş oldular.

 

 

 193 total views,  2 views today

Next Post

BASIN BAYRAMI

Her yıl 24 Temmuz günü geldiğinde bakıyoruz onlarca kurum ve kuruluş Basın Bayramımızı kutluyor.Bir dizi klişeleşmiş laflar ediyor.  24 Temmuz 1908  günü basında sansürün  kaldırıldığı  günün bayram olarak kabul edildiği tarihe  bir bakalım. Zamanın baskıcı  yöneticileri basının üzerine kara basan gibi çullanmış. Basında kullanılan kullandığı kelimeler dahi mecazi manaya çekilip […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp