Selimiye ziyaretçi envanteri oluşturuluyor

admin

Vali Şahin”Selimiye’nin Ziyaretçi Defterini Edirne Envanterine Kazandırıyoruz”

Edirne Valisi Dursun Ali ŞAHİN,UNESCO Kültürel Miras Listesine alınan Selimiye Camisinin ziyaretçi defterinin kitaplaştırılarak Edirne envanterine kazandırılacağını söyledi.

Selimiye ziyaretçi envanteri oluşturuluyor

 

 

 

 

 

 

 

Vali ŞAHİN, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Selimiye camisinde uzun yıllar görev yapan emekli imamın kendisinin özel olarak tuttuğu  ziyaretçi defterini Valiliğimize bağışladı. İçerisinde yurtdışı ve yurt içinden bir çok Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar, Siyasetçiler, Milletvekilleri, Devlet Adamlarının duygularını paylaştığı yazıları var. Edirne için çok önemli olduğunu düşündüğümüz bu eseri kitaplaştırarak Edirne envanterine kazandıracağız. Ben kendisine bu değerli eseri bağışladığı için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Selimiye camisinde uzun yıllar görev yapan ve kendi tuttuğu özel ziyaretçi defterine Edirne Valiliğine bağışlayan emekli imam Yusuf Çengelci KARABIYIK, ziyaretçi defterinde, camiyi ziyarete gelen yurt içi ve yurtdışından gelen Cumhurbaşkanları, Başbakanlar, Bakanlar, Din adamları gibi bir çok kişinin duygularını paylaştığı yazılarının olduğunu söyledi.

Ziyaretçi defteri Selimiye Camisine bu güne kadar kimlerin ziyaret ettiğinin göstergesi olan ve devlet büyüklerinin Selimiye’yi ziyaret ederek duygularını ve hislerini yansıttıkları defter Edirne Valisi Dursun Ali ŞAHİN’in de girişimleriyle ait olduğu envanterdeki yerini aldı.

 17 total views,  2 views today

Next Post

Bunlar Edirne’nin kaderi mi?

Trakya’nın batı sınırında uzanan Avrupa ile karadan bağlantısı en uzun il  olan, 6276 kilometrekare yüzölçümü dört hudut kapısı ile  Avrupa karayolu bağlantısının  merkezinde olan  bir İl Edirne. Bu kentin tarihteki önemi, konumu tartışılmaz. Tarihçilerin dediği gibi,  “tarihimizden Edirne’yi çıkardığınızda o tarih kevgire döner”. Bu denli önemi olan, ülke ekonomisine pirinci, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp