Şemsettin Emir davul zurna ile karşılandı

admin

AK Parti Edirne Milletvekili Adayı   Şemsettin Emir, “Bu seçim AK Parti karşısındaki partilerin yarıştığı bir seçim olacak

Emir, Ankara dönüşünde partililerince otoban gişelerinde davul ve zurnalarla karşılandı.

şemsettin emir (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu karşılama sırasında duygulanan Emir,  burada yaptığı teşekkür konuşmasında Edirne Roman Çeribaşı Fikri Ocak ‘ın verdiği çiçeği alarak Romanlar’ın Gününü kutladı. Partililerini selamladı.

Emir, Edirne ‘den en az 2 milletvekili  çıkarmak olduğunu ifade eden Emir,  konuşmasında daha sonra şunları kaydetti:

şemsettin emir (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

“2015 seçimleri bugüne kadar yapılmış seçimlerin en büyüğü, seçimlerin anası olacak. Bu seçimde AK parti  ve diğerlerinin mücadele edeceği bir seçim olacak. İstiklal Savaşı’nı yaptık, bu seçimler de istikbalimizin savaşı olacak. Bu savaş, ailemiz için, çocuklarımız için Türkiye’nin geleceğini tayin edecek bir hareket olacak. Çok duyguluyum, coşkuluyum bunu kelimelerle ifade edemem.

ŞEMSETTİN EMİR BASIN AÇIKLAMASI (2)

 

 

 

 

 

 

 

Bu kadar dostum var. Allah’ım sana şükürler olsun. Şu anda Ankara’dan ‘ geliyorum Başbakanımız  Ahmet Davutoğlu bana ‘ey Şemsettin, ey Fatih Sultan Mehmet’in hocası Ak Şemsettin Edirne’den iki milletvekili almadan gelme’ dedi. İki milletvekilini alacağız, üç milletvekili  alırsak o da canıma minnet. Büyük bir sorumluluk altındayız, bu sorumluluğu tek başıma taşıma gücüm ve imanım var ama birlikte yaparsak hedefe daha çabuk ulaşacağız. Teşkilatımızla, kadın, gençlik kollarımızla, mahalle temsilcilerimizle birlikte hep beraber en az iki milletvekili  çıkarmaya hazırız.”dedi.

ŞEMSETTİN EMİR BASIN AÇIKLAMASI (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

Emir kendisini karşılamaya gelen kafile ile davul zurna eşliğinde parti il binasına geldi. Burada salonu dolduran partililerin coşkun tezahüratı ile karşılanan Şemsettin Emir’i parti yöneticileri karşıladı. Burada bir konuşma yapan İl Başkanı Rafet Sezen, Milletvekili adayını tanıttı.  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun Bursa’da Milletvekili olduğunu oradan da Edirne’ye yardım edeceğine inandığını söyledi.

ŞEMSETTİN EMİR BASIN AÇIKLAMASI (3)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra partililerin tezahüratı arasında söz alan Emir, kendisinin milletvekili adayı olmadığını davet üzerine Ankara’ya giderek adaylık evraklarını teslim ettiğini belirtti. Ben bugüne kadar iki kez il başkanı aday adayı oldum.  İki kez belediye başkanı aday adayı oldum aday olamadım. Bizim teşkilatımızda yenileme olur. Biz dün vardık yarın da olacağız. Başbakanım beni Ankara’ya davet etti. Evraklarımı istediler. Bırakıp geri döndüm. Bana aday olacaksınız demediler. Televizyondan aday olduğumu öğrendim. Ben adam gibi adamım.  Edirne’de bir bakanımız vardı. İstanbul gibi bir payitahttan Edirne gibi payitahtta milletvekili oldu. Şimdi birinci payitahttan milletvekili olacak. Bakanımızın yine Edirne’ye sahip çıkacağına inanıyorum. Bakanımız Edirne’den gitti diye üzülmeyin Başbakanımız benden ne istedi biliyor musunuz? Edirne’ye git  başkentin onurunu koru bana iki milletvekili getir dedi. Edirne’den iki milletvekili çıktığı an Edirne bakansız kalmaz.” Dedi .  Emir daha sonra kendisine destek verenlere teşekkür etti.


ŞEMSETTİN EMİR BASIN AÇIKLAMASI (1)

 193 total views,  5 views today

Next Post

Belediye personeline yangın eğitimi

Edirne Belediyesi müdürlüklerinde görevlendirilen Yangın Güvenliği Sorumlusu personele, yangın eğitimi verildi. Belediye İtfaiye Müdürlüğü ve Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından gerçekleştirilen eğitimde, yangına müdahale ve profesyonel ekipler gelene kadar görevli personelin yapacakları söndürme teknikleri uygulamalı olarak anlatıldı.               Eğitime katılan Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp