Şemsettin Emir, “Recep Tayyip Erdoğan ile Millet arasına duvar örmeyin”

admin

25.Dönem Edirne Milletvekili Şemsettin Emir gazetemize yaptığı açıklamada 2019 yılında yapılacak olan seçimlere Edirne’nin hazır olup olmadığı ve Edirne’de metal yorgunluğu var mı konuları hakkında bilgiler verdi, Emir açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Cumhurbaşkanımız, Ak Parti Genel Başkanımız, Dünya mazlumlarının lideri, Allahtan başka hiçbir faninin önünde eğilmeyen, Recep Tayyip Erdoğan ile Millet arasına duvar örmeyin.

Ziraa, millet 15 Temmuzda Tankları nasıl çıplak elleriyle durdurduysa, bu duvarları da yıkmasını bilir. Türkiye artık parlamenter sistemle idare edilmiyor. Biliyorsunuz bir referandum oldu. Yani değişim süreci oldu ve millet kararını verdi. Şu anda 15 yıldan beri milletin teveccühünü almış bir Ak Parti var. Ak Parti’yi kuran Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Türkiye’de ki dokunulmayan yerlere Ak Parti dokunmuştur. Bugüne kadar PKK sorunu, başörtü sorunu, kılık kıyafet sorunu yani hangi dokunulmayacak noktalar varsa ve kimsenin cesaret edemediği noktalara Ak Parti dokunmuş ve milletin önünü açmıştır. Şimdi geldiğimiz noktada referandum sonuçları artık diyor ki, Türkiye’de artık partiler yarışmayacak. Kim yarışacak, Tabii ki Adaylar…   2019 seçimlerinde AK Partinin göstereceği aday hepimizin bildiği gibi Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’dır.

METAL YORGUNU OLAN BİRİNİN MEYVE VERMESİ MÜMKÜN DEĞİL.

Buradan şunu belirtmek istiyorum. Siyasi partilerin de mevcut sisteme göre kendilerini yenileme mecburiyeti var. Ak Parti zaten kurulduğu günden bugüne kadar kendini sürekli yenileyerek 15 yıl iktidarda kaldı. Ancak şimdi Türkiye’nin idari sistemine göre şekillenecek. Yani 3 Kasım 2019’da bir seçim olacak. O seçimin altyapısı neyse, Cumhurbaşkanımız, Genel başkanımız onu hazırlamaya çalışıyor. Yani 15 yıldan beri partinin sürekli kademelerinde,  yönetim kurullarında yer almış, artık yorgunluk emarelerini göstermiş ve bunun adını ne dedi,  METAL YORGUNLUĞU…  Şimdi metal yorgunu olan birinin artık burada meyve vermesi mümkün değil. Bir metal yorgunu dedi, İki defolu dedi. Yani ben bunları değiştireceğim, her vilayete bir Ömer bulacağım, Yani Partimizin adı Adalet dedi. Demek ki şu andaki mevcut vilayetlerde Ömer yok anlamı çıkar bundan.

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’de Başarı sağlanamadı..!

Edirne’de AK Parti kurulduğu andan itibaren Recep Tayyip Erdoğan’ın çizmiş olduğu AK Parti çalışma profilini göstermedi. İkincisi onun arzu ettiği şekilde herhangi bir gayret olmadı. Daha kuruluşundan bugüne kadar sonuçlara bakın, (Siyaset sonuç alma işidir) Biz sonuca bakarız. Ne dedi Genel Başkanımız hatırlayalım, Sinop’tu yanılmıyorsam… 1 oyla seçimi kaybetmişti. Dedi ki seçimi kazandın mı…, kaybettin mi,,, Efendim 1 oyla kaybettim.. Efendim çok çalıştık ama 1 oyla, 5 oyla kaybettik. Topun kaleye girip gol olması lazım. Biz bu golü yapamadık. Efendim çok çalıştı olmadı, Edirne’nin konjüktürü böyle. Olmadı. İşte Edirne’de solcular fazla alamadık. Siyaset Mazeret üretme merkezi değil çözüm üretmedir. Ancak  ben bunları söylerken Ak Parti Genel Merkezinin bunları bilmediğini mi zannediyorsunuz. Tabii ki biliyor. Peki o zaman Madem biz 5 kere, 6 kere, 7 kere aynı yoldan gittiğimiz zaman aynı sonucu alacağımızı biliyoruz.  Edirne bizim için Türkiye için ve ben inanıyorum ki Genel başkanımız için de mukaddes bir yer. Edirne sadece 150.000 nüfusu ile değerlendirilecek bir yer asla değil. Edirne bizim için çok önemli. Türkiye için hatta Dünya da bile eşi olmayan Selimiye’siyle çok önemli.  Buranın bir özgül ağırlığı var. O zaman AK Parti Genel Merkezine düşen görev şu. Daha maça çıkarken mağlubuz algısını Edirne’de kırmamız lazım. Genel merkez artık Edirne’ye bakışını değiştirmesi lazım. Neden ısrarla söylüyorum biliyor musunuz. Sistem değişti. Artık bize % 50 değil ARTI 1 lazım. Yani 50+1 almamız lazım. Reisimizin tekrar Cumhurbaşkanı olması için meyve vermemiz lazım. Çalıştık ama olmadı ile bu işler olmaz. Oraya kimi il başkanı ya da kimi milletvekili yaparsak fark etmez denmemesi lazım.  Bizim çok çalışmaya ve oya ihtiyacımız var. Herkesi kucaklamaya ihtiyacımız var. Herkese gönlümüzü açmaya ihtiyacımız var.

 

 

 

 

 

 

MEVCUT YAPI BUNU YAPABİLİR Mİ

Mevcut yapının 15 yıldan beri getirdiği nokta şu, 29.6 bilemedin, 30. Peki biz buna razı mıyız. Eğer razıyız diyorlarsa. Bu yerleşik düzen devam etsin.  Ben inanıyorum ki Cumhurbaşkanımız buna razı değil. Razı olsa metal yorgunu, defolu demez. Ben Cumhurbaşkanımızın sözlerini ciddiye alan birisiyim.” Dedi.

Ya koltuktan güç alanlar devam edecek, Yada koltuğa güç verenler bu makamlara gelecek.

Gazetemiz Yazı işleri müdürü Necmi Engin’in “Sayın Cumhurbaşkanı Metal yorgunu olanlar artık istifa etsin, kenara çekilsin dedi. Sizce Edirne’de metal yorgunluğu var mı? sorusu üzerine açıklama yapan 25. Dönem Ak Parti Milletvekili Emir, Bakın bu soruyu sormak bile zaten Edirne’de bir şey olmayacağının göstergesidir diyerek sözlerine şöyle devam etti, “ Diyorsunuz ki Bayburt’ta İl Başkanı şu kadar oy almış istifa etmiş Edirne’de referandum da en son % 29 alınmış incelediğin zaman Ak Partili seçmenin oyu orada  % 23 yada 24 gözüküyor. Dolayısıyla  Referandum oylarımız 1 Kasım seçimlerinden de aşağıya düşmüş. Hala tereddütseniz.  Aynı tereddüdü sokaktaki insanlar da yaşıyor. Diyorlar ki..,  Arkadaş Reisin sözünü bunlar duymuyor mu?. Neden kimse üzerine alınmıyor bu işi. Nedir bu koltuklarda oturmak. Ya koltuktan güç alanlar devam edecek, Ya da koltuğa güç verenler bu makamlara gelecek. Tercih Genel merkezin. Eğer ben mevcut durumdan memnunum diyorsalar, böyle devam etsin. Şu anda benim gördüğüm kadarıyla, aldığım bilgilere göre beklenti çok büyük. Değişim beklentisi çok büyük. Siyaset aynı zamandan beklentilere cevap verme işidir.  Yani milletin beklentisine cevap verilmeli.

Kamuoyunda ve sosyal medyada il Başkanlığı konusunda adının geçmesine de açıklık getiren Emir, Kamuoyunda değişim beklentilerinin Cumhurbaşkanımızın da açıklamasıyla Edirne’de tavan yaptığını görüyoruz. Bu aynı zamanda Keşan’da da böyle.. Ben Genel başkanımızın sözlerini ciddiye alan birisiyim. Kim ne derse desin. Görev verildiği zaman Partim için her zaman göreve hazırım dedi. Benim burada tek dileğim şudur. Şu andaki mevcut Ak Parti Teşkilatları Recep Tayyip Erdoğan’ın rüzgarını kesmesinler. Lütfen aldıkları talimatları yerine getirsinler. Tayyip Erdoğan’ın milletle arasına duvar örmesinler.” Dedi.

 

 281 total views,  2 views today

Next Post

PEKCANLI; "Çanakkale'de adalet kurultayı yapacağız"

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı 26-29 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale’de “Adalet Kurultayı” yapacaklarını söyledi. Pekcanlı “Bütün toplum kesimlerinin adaleti tartışacağı ve adaletle ilgili yol haritasını çıkaracağı bir kurultay olacak, Kurultay Gelibolu yarım adası Eceabat ilçesi Kocadere köyü yakınlarında yapılacak ve 7 bin kişilik konaklama alanı kurulacak. 26-29 Ağustos tarihleri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp