“Bir şehir, Bir Aşk, Bir Başkan; Seni Seviyorum Edirne” sloganıyla tüm Edirne Halkı’nın 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Yüreğindeki sevgiyi; umudu hiç söndürmeyen Türkiye’nin aydınlık yüzü; sevgili Edirneliler, Sevgililer Günü’nüz kutlu olsun. Sevginiz tüm dünyaya huzur, mutluluk ve barış getirsin” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

“Bir şehir, Bir Aşk, Bir Başkan; Seni Seviyorum Edirne” sloganıyla günler öncesinden tüm billboardlarda yer alan Gürkan, mesajında sevginin önemine yer vererek şunları söyledi;

“Sevgili Edirneliler:

Sevgi birlik ve beraberliğimizin temelini oluşturmaktadır. Sevgili ise hayatın temelidir. Anneye, babaya duyulan sevgi; eşe, sevgiliye duyulan sevgi, çocuğa, kente, vatana duyulan sevgi. Bizi biz yapan, bizi birlikte kılan, barışı, huzuru sağlayan en büyük his, en büyük değerdir. Hiç kuşkusuz ki; bizim en büyük sevdamız yaşadığımız bu topraklar, vatanımız, memleketimiz, evimiz. Sevginin en çok dile geldiği bu günde tüm Edirnelilerin 14 Şubat Sevgililer Günü’nü bir kez daha kutluyor; tüm hemşehrilerime sevgi dolu günler diliyorum. Sevginiz tüm dünyaya huzur, mutluluk ve barış getirsin”

14 Şubat Sevgililer Günü’nde Edirne Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Saraçlar Caddesi’nde çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Edirne Belediyesi Kent Orkestrası ve Edirne Belediye Bandosu ekibi Saraçlar Caddesi’nde gün boyu aşk şarkıları seslendirecek. Edirne Halkı’na Sevgililer Günü’ne özel çeşitli hediyeler dağıtılacak. 14 Şubat Perşembe Günü ise Saat: 20.00’de ünlü sanatçılar Bora Duran ve Yeni Türkü Saraçlar Caddesi’nde sahne alacak. Birbirinden güzel şarkıları seslendirecek olan Bora Duran ve Yeni Türkü, Edirnelilere muhteşem bir akşam yaşatacak.