Şenol Güneş Edirne’ye hayran kaldı

admin

 

Türkiye’nin başarılı Teknik Direktörlerinden Şenol Güneş Edirne’ye geldi. Edirnelilerin büyük ilgisiyle karşılaşan başarılı antrenör  Güneş önce Ciğerci Niyazi’de meşhur Edirne tava ciğerini yedi, ardından siyah beyazlı taraftarla buluştu. 3 günlük tatilinin bir kısmını Edirne’de ailesi ile geçirmeyi tercih ettiğini belirten tecrübeli antrenör  Edirne’yi çok sevdiğini ifade etti.

Sabah kahvaltısını Edirne Karaağaç bölgesinde yapan Güneş ailesi Edirne’nin tarihi ve turistik yerlerini gezip bilgi aldı.

“Ciğerci Niyazi Usta’nın ciğerini çok beğendik”

Ciğerci Niyazi Usta’da ailesiyle ciğer yiyen başarılı antrenör, ciğer yapımını da öğrendi. Ciğerci Niyazi Yavuz’dan ciğerin püf noktasını nasıl yapıldığını en ince ayrıntısına kadar öğrenen Güneş, Edirne’nin tava ciğerini evde de yapmayı deneyeceğini ifade etti.  Meşhur tava ciğerinin tadının damağında kaldığını ifade eden Güneş, Niyaz, usta bu işe ruhunu veriyor, Usta iyi olursa yapılan iş te mükemmel olur dedi. Güneş, Gazetecilerin, “Hocam sizde ustasınız, Avrupa şampiyonluklarınız var.” Sorusuna onlar önemli değil, şu an gurmelik yapıyoruz, yemek önemli dedi.  Başarılı antrenör Ünlü ciğerci Niyazi Usta ve personelini Beşiktaş maçını izlemeye davet etti.

“Güneş, Recep Gürkan ile görüştü.”

Şampiyonlar Liginde yoluna lider olarak devam eden ve Süper Ligde de şampiyonluğun en iddialı takımları arasında yer alan Beşiktaş’ın başarılı Antrenörü Şenol Güneş, Meriç nehri kenarında  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile görüşerek basına hatıra pozu verdi. Başarılı antrenörün Edirne’de olmasından büyük memnuniyet Duyan Gürkan, Güneş ailesi ile yakından ilgilendi. Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Edirnelilerin misafirperverliğinden son derece mutluluk duyan Güneş ailesi Edirne’ye hayran kaldı. Gazetemize açıklama yapan Gürkan; “Dünya Kupası’nda Türkiye Milli Futbol Takımı’na, Avrupa’da da Beşiktaş’a önemli başarılar kazandıran değerli teknik direktör Şenol Güneş’i Edirnemizde ağırlamaktan onur duyduk.” dedi.

“Keçecizade’nin misafiri oldu”

Keçecizade firmasını ziyaret eden başarılı antrenör Güneş, Osmanlı Saray mutfağından günümüze yansıyan Edirne’nin meşhur badem ezmesi, ve kaval kurabiyesini tattı. Keçecizade firmasının sahipleri olan Tevfik  ve Tayfun Keçeci’den Edirne’nin meşhur tatları hakkında bilgi alan Güneş ailesi, Beşiktaş formasını da imzalamayı ihmal etmedi. Keçecizade firmasında Edirne’nin tarihi, kültürel değerleri ve ünlü lezzetleri hakkında sohbet eden Güneş Keçecizade’nin sıcak ilgisinden çok memnun kaldı.

 

 

 

 

“Hoca, Duvan Prestige Hotel’i ziyaret etti.”

Edirne’nin merkezinde yer alan Duvan Prestige Hotel’i ziyaret eden Başarılı antrenör Şenol Güneş, Edirne’nin gururu olan Milli yüzücümüz, Türkiye Yüzme Federasyonu Edirne İl Temsilcisi Güven Duvan ile görüştü. Milli yüzücü ile sohbet eden Güneş, Duvan Prestige Hotel’de ağırlanmaktan son derece mutlu olduğunu ifade etti. Edirne’de böyle başarılı gençlerin olmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Başarılı antrenör, spora her zaman destek olmaya devam edeceğini ifade ederek Milli yüzücü Güven Duvan ve ailesini Beşiktaş maçına davet etti.

 

 

 

“Şenol Hoca Fikret Üstev ile görüştü”

Koyu bir Beşiktaş taraftarı olan Yeni Sanayi Başkanı Fikret Üstev ile de görüşen Şenol Güneş, Edirne’yi konuşup ilimiz hakkından bilgiler aldı. Beşiktaş’ın Şampiyonlar liginde ve Süper ligde de büyük başarılara imza atacağını ifade eden Güneş, Fikret Üstev gibi değerli ağbilerimizin ve tüm Edirnelilerin desteğini bekliyoruz dedi. Üstev’e forma hediye eden tecrübeli hoca hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

 

“Edirnespor Başkanı Savaş Üner ile görüştü”

Edirne’de Başta Selimiye camii olmak üzere tarihi ve kültürel yerlerini gezen başarılı antrenör Edirnespor Kulüp Başkanı Savaş Üner’le de görüşüp Edirnespor hakkında bilgi aldı. Başarılı antrenör Güneş ile güzel bir sohbet gerçekleştirdiklerini ifade eden Üner, Hocamız Edirnespor’a her zaman destek vereceğini ve Edirne’yi çok sevdiğini ifade etti. Edirneli spor severlere çok selamı var.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 485 total views,  2 views today

Next Post

14 kasım Dünya Diyabet Günü’nde farkındalık

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından 14 Kasım Diyabet Günü nedeniyle ‘Diyabetten Geleceğimizi Koruyalım’ adı altında Saraçlar Caddesi’nde şeker ölçümü ile bilgilendirme toplantısı gerçekleştirecek. Edirne Belediyesi ile Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı tarafından Diyabet Hastalığına farkındalık yaratmak için düzenlenecek olan etkinlikler 14 Kasım 2017 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp