Şeref Hasır, “Atamızın yolu yolumuzdur.”

admin

Edirne Pazarcılar Manavlar ve Seyyar Satıcılar Odası Başkanı Şeref Hasır, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Edirne’ye gelişinin 88.yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda; “Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, binbaşı olarak 1911’de ve albay olarak 1916’da Edirne’ye gelişlerinden sonra, 21 Aralık 1930’da bu kez kurduğu Cumhuriyetin Cumhurbaşkanı olarak Edirnemize gelmiş ve 4 gece kalmıştır.

Edirne sokakları dolup taşmıştır. Edirneliler Atatürk’ü “Safa geldin Ulu Gazi” pankarları ile coşku içinde karşılamıştır. Osmanlı’ya da başkentlik yapmış, bağımsızlığın ve özgürlüğün değerini en iyi bilen Edirneliler Türk Ulusunun hak ettiği tam bağımsız, laik, demokratik, çağdaş bir sosyal hukuk devletini kuran Atatürk’e şükran ve minnetini göstermiştir. Edirnelilerin bu şükran ve minneti, Atasına bağlılığı her geçen gün artmaktadır. Edirneliler Atasının ilke ve devrimlerinin en büyük savunucu olan olmaya devam etmektedir.

Edirne ulusumuzun yaşadığı acısıyla, tatlısıyla bütün olaylarına tanıklık etmiştir. Yüzlerce yıl Balkanlardan her şeylerini bırakıp gelmiş insanlarımıza kucak açmış, acılarını dindirmiştir. Düşmana karşı kahramanca direnmiş, işgali görmüştür. Bunun için biz Edirnelilerde Ulu Önder Atatürk’ün ayrı bir yeri vardır. Esareti görenler olarak, yoktan vatan kurtarmanın ne demek olduğunu biz çok iyi biliyoruz. Bu vatanı bizlere bırakan Atatürk’e karşı da sevgimiz bu yüzden her geçen gün artıyor. Atamızın yolu yolumuzdur.

Edirnemizde gelişinin 88’ıncı yıl dönümünde Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve şükranla anıyorum.”dedi

 120 total views,  2 views today

Next Post

"Nerede Kalmıştık"

Göreve Başladığı ilk günden bu yana ilçeye yaptığı hizmetlerin yanında Lalapaşa Belediyesi’nin 2 Milyon Liraya yakın eski borcunuda ödeyerek ilçede 7’den 70’e herkesin takdirini ve desteğini kazanan Şahinşah 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel seçimlerde İYİ Parti’den Lalapaşa Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.  2014 Yerel seçimlerinde Lalapasa halkının büyük […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp