Serhat Koleji Edirne’nin Fatih’i Oldu

admin

17 yıldır Edirne’de eğitime yön veren Serhat Koleji “Türkiye için Dünya ile yarışıyor” mottosuyla eğitimin nabzını tutan Fatih Koleji ailesine katıldı. Fatih Koleji ile Serhat Koleji arasındaki birliktelik anlaşması 27 Şubat Perşembe günü Edirne Serhat Koleji Kampusu’nda imzalandı.

fatih-koleji-edirne

İstanbul, Adapazarı, İzmit, Karabük, Bolu, Tekirdağ, Çorlu Kırklareli, Lüleburgaz, Bartın ve Zonguldak’ta 100’ün üzerindeki şubesi ile eğitim faaliyetlerine devam eden Fatih Koleji’nin Edirne’deki Fatih’i Serhat Koleji oldu. 30 yılı aşkın süredir eğitim sektöründe hizmet veren, ulusal ve uluslararası başarıları ile eğitimin dev markası haline gelen Fatih Koleji, standartlarına uygun eğitim kurumlarını bünyesinde birleştirmeye devam ediyor.

fatih-koleji-edirne5

Mart 2013’ten itibaren Burç, Fetih, Işık, Çırağan, Ufuk Kolejleri’nin bir araya gelerek Fatih Koleji çatısında toplanması ile başlayan dev marka birlikteliğine Serhat Koleji’de dahil oldu. İmza töreninde Fatih Koleji Kurumsal İletişim Koordinatörü Kemal Pehlivan, Serhat Koleji Müdürü Nidai Kıraç, Serhat Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Selim Bulut, Yöetim kurulu üyesi Tarık Alterler ve Marmara Özel Öğretim Kurumları Dernek Başkan Yardımcısı İlyas Türkmen hazır bulundu.

fatih-koleji-edirne2

Kemal Pehlivan, “Geçtiğimiz yıl marka birlikteliği ile Fatih Koleji standartlarında olan okullar bir araya geldi. İstanbul, Adapazarı, Gebze, Tekirdağ, Çorlu, Kırklareli, Lüleburgaz, Bartın ve Zonguldak’tan sonra Edirne’ye de ulaşmış olmaktan mutluyuz. Edirne Serhat Koleji ile Fatih Koleji, Türkiye için dünyayla daha güçlü yarışacak. Fatih koleji gerek ulusal ve uluslararası başarıları gerekse 30 yılda mezun ettiği on binlerce öğrencisiyle hep önde ve öncü bir rol üstlenmiştir. Eğitimde Olimpiyat kavramını Türkiye’ye kazandıran öncü eğitim kurumu olimpiyat sınavlarında elde ettiği 500’ü aşkın madalya ile eğitimdeki kalitesini ispatladı. Bugün bu mezunlarımızın kimisi Harward gibi dünyaca kabul görmüş üniversitelerde akademisyen kimisi holding yöneticisi konumunda ” şeklinde konuştu.

fatih-koleji-edirne3

Yıllardır Edirne’de eğitimde yükselen bir değer olan Serhat Koleji, veli, öğrenci ve öğretmenleri ile bir aile ortamı sıcaklığında sevgi ve disiplinle başarıya ulaştı. Edirne’mizin eğitiminin gelişmesinde önemli bir rol üstlendi.” diye konuşan Serhat Koleji Müdürü Nidai Kıraç, “Bu başarılı süreçte Fatih Koleji gibi gerek ulusal gerekse uluslararası düzeyde ülkemizi en iyi şekilde temsil eden bir isimle isim birlikteliğine karar verdik. Zincir okulculuğun önem arzettiği kurumsallığın ön plana çıktığı günümüz şartlarında Fatih Koleji gibi değerli bir marka ismin Edirne’mizde Serhat Koleji ile birleşmesi Edirne’mize eğitim ve öğretimde büyük katkı sağlayacaktır. Buna inancımız tamdır. Fatih Koleji olarak ilk organizasyonumuz Matematik-Türkçe olimpiyatları olan İMATO ya katılarak gerçekleştireceğiz. 1 Martta tüm Fatih Kolejleri’nde yapılacak olan olimpiyat bu anlamda ilk etkinliğimiz olacak ” dedi.

fatih-koleji-edirne4

FATİH KOLEJİ NESIL BİR OKUL

1960 yılında Fatih Draman’da kurulan Özel Fatih Lisesini, 1982 yılında Çağ Eğitim İşletmeleri tarafından alınmasıyla eğitim öğretim hayatına başlayan Fatih Koleji bugün 30. yılında yüze yakın okuluyla büyümeye devam ediyor. Anaokulundan liseye komple bir eğitim sistemine sahip olan kolej her yıl aldığı başarıların yanı sıra duyulan sevgi ve güvenin bir eseri olarak hızla büyüyor.

fatih-koleji-edirne66

SERHAT KOLEJİ’Nİ EDİRNE’LİLER TANIYOR

Edirne’de 1997 yılında eğitim ve öğretim hayatına başlayan, Serhat Koleji yıllardır Edirne’de eğitimde yükselen bir değer olmuştur. Serhat Koleji, veli, öğrenci ve öğretmenleri ile bir aile ortamı sıcaklığında sevgi ve disiplinle başarıya ulaşmış Edirne’nin eğitiminin gelişmesinde önemli bir rol üstlenmiştir. 100’e yakın personeli ve 550 öğrencisi ile Edirne’nin yeni Fatih’i olan Fatih Serhat Koleji bilim, sanat ve spor alanlarında sayısız madalyası ile eğitim hayatına daha güçlü devam ediyor.

fatih-koleji-edirne6

 

 

 

 

 

 470 total views,  2 views today

Next Post

HAKSIZ MI?

Mahalli seçimler nedeniyle siyasetin gerçek gündemi oluşturduğu şu günlerde bu konulardan biraz uzaklaşıp işyerlerini ziyaret ederek esnaflarımızla görüşmek dertleşmek istedim. Esnaflarımızın ilimizdeki siyasi havayı nasıl kokladıklarını, nasıl yorumladıklarını bu günlerde parti çalışmalarında gördükleri eksikliklerin neler olduğunu onların ağzından öğrenmek istedim. Çilingirler Çarşısında görüştüğüm iktidar partisinin yönetiminde yer almış bir esnafımız […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp