Serhat Koleji’nde Türkçe Sevgisi

admin

Serhat Kolejinden yapılan açıklamaya göre; “ 26 Eylül Türk Dil Bayramı Serhat Koleji’nde coşkuyla kutlandı. Ortaokul öğrencilerimizin “Türkçemize Sahip Çıkalım” temalı çalışmalarından oluşan sergi öğrencilerimiz ve velilerimiz tarafından büyük ilgi gördü.
IMG_6370

 

İnternet, televizyon gibi kitle iletişim araçlarının etkisiyle günden güne değişen ve yabancılaşan Türkçemize dur demek için Serhat Koleji harekete geçti. Atamızın “Türk milletindenim diyen bir insan her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır.“ sözünü kendilerine rehber edinen 2. kademe öğrencilerimiz Türkçemize sahip çıkmak için çeşitli çalışmalar yaptılar. Bazı öğrencilerimiz yabancı kelimelerin kullanımına dur derken bazıları Türkçenin doğru kullanımını vurgulayarak bazıları da Türkçenin bütün dünyada konuşulduğuna dikkat çekti.

IMG_6372

Öğrencilerimizin “Türkçemize Sahip Çıkalım” temalı çalışmaları okulumuz fuaye alanında sergilendi. Sergide Atatürk’ün Türk Dili ile ilgili sözleri, Karamanoğlu Mehmet Bey’in fermanı, Türkçesi Varken etkinliği, Türkçenin renkli, çok zengin bir dil olduğu ve dünyada en çok konuşulan dilin Türkçe olduğu vurgulandı.

türkçe

Öğrencilerimizin dilimize sahip çıkmakla ilgili hazırlamış oldukları birbirinden güzel resimler, afişler, yazılardan oluşan serginin açılışı 4 Ekim Cuma günü Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Recep DUYMAZ tarafından gerçekleştirildi.

IMG_6337

“Türkçemize Sahip Çıkalım” sloganıyla bütünleşen sergimizin açılışını gerçekleştiren Recep DUYMAZ, Genel Müdürümüz Ömer SEZGİN, Okul Müdürümüz Nidai KIRAÇ ve emeklerinden dolayı öğrencilerimize çok teşekkür ederiz

Türkçenin; dünyanın en köklü, en zengin ve en güzel dili olduğunu bu etkinlik sayesinde öğrencilerimiz bir kez daha hatırlamış oldular.

“Türk Milletinin dili, Türkçedir. Türk Dili dünyanın en güzel, en zengin ve en kolay dilidir.”

Mustafa Kemal Atatürk

 

 

 

 179 total views,  2 views today

Next Post

Trakyavrupa Gençlik Gurubu Süloğlu Belediyesini Ziyaret Etti

Trakyavrupa Gençlik Gurubu Süloğlu Belediye Başkanı Erol Atiği ziyaret etti.Gurup üyeleri projeleri hakkında belediye Başkanına bilgi verdi,belediye Başkanına AB konusunda sorular yöneltti. Trakyavrupa Gençlik Grubu ve Bulgaristan ortaklığında olan İnstitute For Creative Civil Strategies organizasyonunda katılım gösteren 7 katılımcı ile toplamda 14 genç , Edirne halkının , Türkiye’nin AB’ye girme […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp