CHP Edirne İl Kongresine kısa bir süre kala adaylar da resmi açıklamalarını yapmaya başladı. 09 Şubat 2020 tarihinde Margi Otelde yapılacak Olan CHP Edirne İl Kongresi, Edirne gündeminde en çok konuşulan konular arasında yerini aldı. 2014 Yerel seçimlerinde CHP’den Edirne Belediye Meclis üyesi seçilen Serkan Liznak 09 Şubat 2020 Pazar Günü Gerçekleşecek olan CHP Edirne İl Kongresinde İl Başkanlığına Aday olduğunu açıkladı. Liznak yaptığı açıklamada; “Yaşadığımız son yerel seçimler göstermiştir ki Türkiye’de siyasetin şekli değişmiştir. Artık bölen, ayrıştıran, kavgacı söylemlerin siyasette yeri yoktur. Halkımız çözüm beklemektedir. Bu seçimde Edirne ağır bedeller ödedi. Uzun yıllardır iktidar olduğumuz ilçeleri kaybettik, bazılarını ise az farkla kurtarabildik. Halkın değişim isteyen sesini görmezden gelmenin, ileride telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğuracağının bilincindeyiz. Tüm bu yaşananlar bir “DEĞİŞİM” hareketini ihtiyaç kılmıştır. Bu “DEĞİŞİM” hareketi şahsımla sınırlı değildir. Bu, örgütümüzün, üyelerimizin, delegelerimizin “ORTAK AKLIDIR.”
Bu, iş bulamadığı için çocuğunu gurbete gönderen anaların aklıdır. Mahsulü tarlada kalan çiftçinin aklıdır. Yoksulluk sınırında yaşamaya mahkum edilen emekçinin aklıdır. Emeklilikte yaşa takılanların aklıdır. Bu, geleceğine güvenle bakmak isteyen gençlerimizin aklıdır. Hakça, insanca, hür ve eşit yaşamak isteyen kadınların aklıdır. Bu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin aklıdır. Samimiyetin, geleceğin, güvenin, doğruluğun aklıdır.
Bir olacağız, birlikte olacağız. Bölmeyeceğiz, birleştireceğiz. Ayrıştırmayacağız, kucaklayacağız. Ötekileştirmeyeceğiz, sarılacağız. Geçmişimize saygıyla geleceğimize güvenle bakacağız.
Bu “ORTAK AKLIN”, “DEĞİŞİM” inancının takdiriyle Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını iktidara taşımak için il kongresinde Edirne İl Başkanlığına adayım.
“Birleşin! Atatürkçüler, Cumhuriyetçiler, devrimciler, vatanseverler birleşin. Çok olun yok olmayın!”
Bir olacağız Birlikte olacağız!
Korkuya, yılgınlığa, yorgunluğa yer yok.
Umutla, güvenle, emekle, heyecanla çalışacağız.
Gençliğimizle çalışacağız.
Biz Cumhuriyet Halk Partisi’yiz.