“Servetim de gitse Altın Kemeri Alana kadar Yine Ağa benim”

admin

EDİRNE Ajans Haber Merkezi – ÖZEL HABER //

657 . Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin Edirne Ajans Gazetesi yazı işleri Müdürü Necmi Engin’e yaptığı açıklamada, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’la görüşme yaptığını ve Gürkan’ın Ağalık konusunda yapması gereken her şeyi fazlasıyla yaptığını, Ağalık parasının tamamını da kısa süre içersinde ödeyeceğini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti. “Sayın Belediye Başkanımız Recep Gürkan, bana diyor ki Ağam, Sende Edirne için uğraşıyorsun, bende Edirne için uğraşıyorum. Başkan doğru söylüyor. Biz şu noktada hem fikiriz. Başkan Ağa Konağı ile ilgili yardımcı olacak ve elinden geleni yapacak. Şunu söyleyeyim Başkan çok düzgün bir adam. Edirne’nin bu adamı kaybetmemesi lazım şaka değil. Hiç siyasi yaşa bakmamak lazım ve bu tarz insanları Edirne’lilerin kazanması lazım. Bu insanlar artık kendilerini yenmiş insanlardır. Dolayısıyla yenmiş insanların özelliği var.  Ben Edirne’ye daha ne yapabilirim hesabı var.

“BU AY PARANIN TAMAMINI ÖDEYECEĞİM”

Ben ne yapacağım ben parayı bu ay şimdi tüm ödemesini yapıyorum. A’dan Z’ye hepsini kapatıyorum. Herkes Edirne için çalışır, aslında sende Edirne için çalışırsın sonuçta yaptığın bir ticaret var ama sonuçta Edirne için yazıyorsun Edirne için çiziyorsun. Sonuç bu değil mi? Herkes elini taşın altına sokarsa mesele kalmaz. Şimdi bizim ne Ağa Köşkü ile ne adamlarla şahsi problemimiz yok ve olamaz.  

“Balıkesir Güreşlerine 2 Milyon veren Devlet Kırkpınar’a destek olmadı”

   Bak göreceksiniz, Başkan çok güzel işlere imza atacak.  Ama bir şartla devlet te destek vermek zorunda. Yani Balıkesir güreşlerin de 2 milyon TL  desteğin, girdiği yerde Edirne’ye 300.000 giriyorsa burada devletin bir ayıbı var. Bu yıl Başkan’ın yanında olcağız ve Başkan’la sırt sırtta vererek daha iyi bir güreş organizasyonu yapacağız. Ama devletin de desteğini isteyeceğiz.

BEN BİTTİ TAMAM DEMEDEN AĞALIĞI BIRAKMAM “3 Yıl BOYUNCA AĞA BENİM…”

     Buradan çok açık ve net bir şekilde ifade ediyorum. Bir daha ki yılın da ağası benim, net olarak söylüyorum. üç sene ağa olup altın kemeri almadan ağalığı bırakmam. Bilsem ki servetim gidecek servet vereceğim. Edirne’ye feda olsun. Benim bir tane çocuğum var, ama Edirne’de binlerce çocuk bizim çocuğumuzsa eğer bu şehir bizim şehrimizse O yüzden altın kemeri de almadan ağalığı bırakmam.

“Recep Gürkan’ın sonuna kadar yanındayım.”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan bu çalışma hevesini sürdürdüğü sürece yanında olacağım. Başkan çalışıyor ve Edirne için çalışıyor. O gün ben bir iki kelime kullandım VIP olayında Recep Gürkan’ın suçu yok, Başkan iyi niyetle bana jest yaptı. Recep Gürkan sessiz kalarak olaya sahip çıktı, evet ağa kendi adına bir şey istemiyor dedi. Bu adam aslında doğru söylüyor ama Recep Bey’in de yapabileceği gerçekten sınırlı, elinden geleni yapıyor.

“Ağam Benden Ne İstedin de yapmadım”

Ağam diyor benden ne istedin de yapmadım diyor. Şimdi plaka için meclisten karar alacak ve Valiliğe yollayacak. Recep Bey gibi adamları kimseye zora vurdurmayın siyaset değil bu, Edirne halkının sevmesi gereken şeyleri var adamları tutmak lazım siyasetçileri değil. Adam gibi adamlar Edirne’ye yatırım yaparlarsa Edirne büyüyecektir katma değer olacaktır. Edirne halkının siyasi yönü, Edirne’ye kim hizmet veriyor ona bakmak lazım boş verin Ahmet’in Mehmet’in siyasetlerini halkın en iyi hizmet aldığı adam adamdır.

“ VİP PLAKA” İÇİN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NA GİDİYORUM

Bizim problemimiz bize şu plakayı VIP plakayı kurumsallaştırın dedik. Bunu da yapacak nokta İçişleri Bakanlığı’dır. Haftaya İçişleri Bakanı’na bu konuyu görüşmeye gidiyorum.

“BİZ AĞALIK İHALESİNİ 80 MİLYONUN ÖNÜNDE ALDIK”

   Biz bu ay tüm ödememizi Allah’ın izni ile yapacağız ve hesabımızı kapatacağız. Hiç bir şey yapmasalar da parayı ödeyeceğim. Çünkü biz o ihaleyi 80 milyonun önünde aldık. 80 milyonun önünde kalktık elimizi kaldırdık. 80 milyonun huzurunda biz varız dedik.

“ŞEHİR SİYASETLİ ADAM SEÇMEZ”

Başkan çok iyi bir adam. Edirne’yi de seviyor ve Edirne aşığı bu adam. Edirne Recep Gürkan’a sahip çıkmak zorunda. Bu siyaset değil. Şehir siyasetli adam seçmez, şehir adam gibi adam seçerse şehir büyür.  Ahmet’in partisi Mehmet’in partisi yok burada kim çalışıyorsa o adamı tutmak lazım. Sen çalışıyorsun seni, ben çalışıyorum beni, Recep Bey çalışıyorsa Recep Bey’i kutlamak ve sahiplenmek lazım.

“Recep Gürkan 60 yıllık problemi çözmüştür”

Bugün Recep Gürkan 60 yıllık problemi çözmüştür. Edirne çöplükten geçilir bir noktadaydı. Başkan bunu kökten çözdü. Şimdi adamın altyapısını doldurmazsan, ekonomisini doldurmazsan nasıl çözecek. Ben sana tek bir kelime söyleyeyim mi,  Recep Gürkan Edirne şehri için iyi bir Belediye Başkanı ve bu adamı da desteklemek lazım, bu adam bu uğurda iş yapıyor. Sabah 08:30 da geliyorsa, işine eski başkanlar gibi çiftliğinde kafa çekmiyorsa, bu adam burada çalışacak. Hakkını veriyor, hakkını veren adamı da duvara vurmamak lazım korumak lazım.

 274 total views,  2 views today

Next Post

656 Yıllık gelenek Kore’de tanıtılacak

Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen 656 yıllık gelenek Kırkpınar Yağlı Güreşleri, Kore’de tanıtılacak. Yağlı güreş belgesel çekimi için Edirne’ye gelen Koreli İMTV ekibi; Edirne Kent Müzesi’nde Kırkpınar Bölümü’nü inceledi; Kırkpınar ve pehlivanlar hakkında bilgi aldı. Sarayiçi ve pehlivanlar mezarlığında çekim yaptı. Koreli İMTV ekibi; Yağlı Güreş Belgesel programının çekimlerini gerçekleştirmek amacıyla […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp