Servis Araç İşletmecileri korsan çalışanlardan şikayetçi

admin

Edirne Umumi Servis Araçları İşletmecileri odası, Yasal olmamasına rağmen korsan firmaların Edirne’de çalıştıklarını belirterek sorunlarına çözüm bulmasını istediler. Araçları ile birlikte Edirne Olin Kavşağında bir araya gelerek sorunlarını dile getirdiler 299 Servisçi adına açıklama yapan Başkan vekili Başkan vekili Mustafa Kayıtbay 299 –S- Plakalı servis aracı işletmecileri olarak Edirne’de Servis taşımacılığı yaptıklarını belirterek şunları kaydetti; “ evimize ekmeğimizi servisçilik yaparak götürüyoruz.

servis araçları eylem - edirne 22 seyahat (14)

Devletimize vergi ve SSK ,Bağ -Kur primlerimizi ödüyoruz. Fakat son zamanlarda Edirne’de yasa dışı belgesi bulunmayan ve yetkisi olmadığı halde başka illerden gelen firmalar korsan olarak servis ihalelerine girerek servis taşımacılığı yapmaktadır.

servis araçları eylem - edirne 22 seyahat (10)

Bu konuda yetkililere yaptığımız başvurulardan sonuç alamadık,

Bizler her türlü belgemiz bulunduğu halde bugün dört adet servis aracımız sadece belediye güzergah izin belgesi bulunmadığı gerekçesi ile 2148 lira para cezası ve 60 gün aracın trafikten men cezasına çarptırılmıştır.

servis araçları eylem - edirne 22 seyahat (12)

Bu arkadaşlarımızın ekmek kapısı kesilmiştir. Belediye servis yönetmeliğinde belirtildiği gibi, mücavir alan sınırları içinde “ S” plakalı araçlar ile servis taşımacılığı yapılması gerektiği halde bazı firmalar normal plakaya tescilli araçlar ile belediyeden hiçbir belge almadan servis taşımacılığı yaptığı halde kendileri hakkında hiçbir işlem uygulanmamakta bunlara göz yumularak haklarımız gasledilmektedir. Bu hak ihlali yapan firmalar kim ve kimler tarafından korunmakta, esnaflarımız mağdur edilmektedir. Değerli halkımıza burada büyük görev düşmektedir servislere emanet ettiğiniz çocuklarınızı, eşlerinizi bu işte yetkili olan firmalara emanet ediniz. Korsan olarak yapanlara engel olunuz.

servis araçları eylem - edirne 22 seyahat (13)

Bizler servis esnafı alarak başta Sayın Valimiz, Emniyet Müdürümüz ve diğer yetkililerden bu hak gaspımızın durdurulmasını ,korsan servislere izin verilmemesini talep ediyoruz. Değerli servisçi esnaf arkadaşlarımızın bu haklı mücadelesini yasalar çerçevesinde yapmalarını istiyorum” dedi

120 adet servi aracından oluşan konvoy Olin kavşağından Gazimihale kadar giderek kendilerine yapılan haksızlığı protesto ettiler.

servis araçları eylem - edirne 22 seyahat (1) servis araçları eylem - edirne 22 seyahat (2) servis araçları eylem - edirne 22 seyahat (3) servis araçları eylem - edirne 22 seyahat (4) servis araçları eylem - edirne 22 seyahat (6) servis araçları eylem - edirne 22 seyahat (7) servis araçları eylem - edirne 22 seyahat (9)servis araçları eylem - edirne 22 seyahat (15) servis araçları eylem - edirne 22 seyahat (18) servis araçları eylem - edirne 22 seyahat (19) servis araçları eylem - edirne 22 seyahat (21) servis araçları eylem - edirne 22 seyahat (22) servis araçları eylem - edirne 22 seyahat (24)

 

 

 

 

 157 total views,  5 views today

Next Post

DSP Edirne Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi, kurum ziyaretlerini sürdürüyor.

Edirne Belediye Başkanı ve DSP Edirne Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi ve beraberindeki DSP Meclis Üyesi Adayları, Edirne SMMM Odası Başkanı Mustafa Kenan Karakuş’u ve Edirne Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Mehmet Yıldırım’ı makamlarında ziyaret ettiler. Edirne Belediye Başkanı ve DSP Edirne Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi ve DSP Meclis […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp