Edirne Umum Servis Araçları İşletmeciler Odası Başkanı Ergun Ellibir yaptığı açıklamada; “Çin’in Vuhan kentinde çıkan ve tüm Dünyada hızla yayılan,  Covid-19 Korona Virüsüyle mücadele kapsamında, Devletimizin sıcacık elini bizlere ve tüm Edirnelilere hissettiren ilimizde yapılan başarılı çalışmalardan dolayı, başta Sayın Valimiz Ekrem Canalp ve Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan’a Servisçiler Odası olarak teşekkür ederiz.”dedi.

Ellibir açıklamasında; “Korona Virüsü ilimizde etkisini göstermeye başlamadan günler öncesinde alınan tedbirler, halkımıza dağıtılan maske, dezenfektan ve kolonyadan oluşan hijyen kitlerinin yanında, servis araçlarımıza yapılan dezenfektan çalışmaları, caddelerin ilaçlanması, okul, cami, kütüphane, işyerleri, ticari taksi gibi her yerin ilaçlanması mücadelede etkin rol oynamıştır. Yine bu süreçte ihtiyaç sahibi ailelere Gıda yardımı yapılarak kimsesizlerin sesi olan Belediyemiz ve Vefa Sosyal Destek grubu büyük takdir toplamıştır.

Bizler Servisçiler Odası olarak bizler de Sayın Valimiz Ekrem Canalp’in talimatlarına uyarak, sürece her türlü desteği vermeye büyük özen gösterdik.  Yine Her zaman olduğu gibi bu süreçte de Belediye Başkanımız Sayın Recep Gürkan servisçi esnafımıza her türlü hijyen desteğini vermiştir.

Tarihi kent Edirne’de Pandemi sürecinde başta halkımız ve değerli esnafımıza karşı tek Yürek olarak her türlü hizmet desteğini veren Sayın Valimiz Ekrem Canalp ve ekibine, Belediye Başkanımız Recep Gürkan ve ekibine, Trakya Üniversitesi Rektörümüz Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu ve ekibine, İl Emniyet Müdürümüz Ali Kemal Kurt ve tüm emniyet personelimize, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Ali Cengiz Kalkan ve tüm Sağlık Çalışanlarına sonsuz şükranlarımızı sunarız.” dedi.