SEVİMLİ DOSTLARIMIZ İÇİN KULÜBE

admin

Edirne Belediyesi tarafından yaptırılan hayvan barınakları, sivil toplum üyeleri ile birlikte vahşi depolama alanına konuldu.

Edirne Katık Atık Bertaraf Tesisleri’nin hizmete girmesiyle birlikte, Edirne’nin eski vahşi depolama alanında yaşayan sokak hayvanlarının yaşamlarını sürdürebilmeleri için Edirne Belediyesi ile hayvansever vatandaşların destekleri devam ediyor. Düzenli olarak gıda desteği yapılan sokak hayvanları için şimdi de soğuktan ve yağıştan korunmaları için kulübe yapıldı.

Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’nda düzenlenen kulübe yapım etkinliğine EDHAYKO’nun yanı sıra Trakya Üniversitesi Hayvan Dostları Topluluğu, Pati Dostlar Kurulu, Edirne Belediyesi Havyan Barınağı veteriner hekimleri ile hayvanseverler katıldı.

Yoğun sağanak yağışa aldırmayan hayvansevreler, eski çöplükte yaşayan sokak hayvanları için Edirne Belediyesi’nin desteğiyle kulübe yaptı. Kulübe yapım etkinliğine Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu da katıldı.

Tanrıkulu, hayvansever vatandaşlara desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “Atölyelerimizde yaptırdığımız küçük barınakları vahşi depolama alanında uygun yerlere bırakıyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, atölyelerinde barınak yapımına devam edeceğiz. Edirne Beledisi olarak sevimli dostlarımızın her zaman yanında olacağız” dedi.

 

 

 134 total views,  2 views today

Next Post

Edirne ile Razgrad arasında işbirliği protokolü imzalandı

Edirne Valisi Günay Özdemir başkanlığındaki heyet iki günlük çalışma ziyareti için Bulgaristan’ın Razgrad kentine gitti. Edirne Valiliği ile Bulgaristan’ın Razgrad Kenti arasında işbirliği ve ortak çalışmalara yönelik protokol imzalandı.Razgrad Valisi Günay Hüsmen, imza töreni için Bulgaristan’da bulunan Edirne Valisi Özdemir’i valilik önünde karşıladı.Edirne Valisi Özdemir valiliğin toplantı salonunda yaptığı konuşmada, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp