Sevimli dostlarımız için yemeğini paylaş

admin

Edirne Belediyesi ile Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi arasında, Belediye Sokak Hayvanları Barınağı’ndaki hayvanlara yiyecek temini konusunda protokol imzalandı. Protokol kapsamında Edirne sultan 1. Murat Devlet Hastanesi yemekhanesinden arta kalan yemekler hayvan barınağına verilecek.

2 yıl süreli protokolü, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ile Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi yöneticisi Uzman Doktor Rızvan Orhan tarafından imzalandı. Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’nın mevcut imkanları ile Trakya’da tek olduğunu belirten Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, hayvan barınağının imkanları genişledikçe burada bulunan hayvan sayısının da arttığını söyledi. Belediye olarak barınaktaki hayvanlara yiyecek temin ettiklerini, ancak çeşitli yerlerden de barınağa yemek geldiğini belirterek, “Belediye olarak Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında sokak hayvanlarını barınağımıza getiriyoruz, kısırlaştırıyoruz, bakımlarını yaparak kanun gereği yine aldığımız yere bırakıyoruz. Dolayısıyla bizim barınağımız hayvan dostlarımız için geçici bir merkez konumunda. Bu süre içerisinde de onların yiyecek ihtiyaçlarını sağlıyoruz. Barınağımıza gönüllü olarak da yiyecekler geliyor. Ancak biz de bazı imkanları değerlendirmeye çalışıyoruz. Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi yönetimi ile bir süre önce görüştük ve yemekhaneden arta kalan yiyecekleri barınağımıza vermelerini talep ettik. Hastane yönetimi de buna sıcak baktı ve bugün aramızda bir protokol imzalamaya karar verdik. Protokol kapsamında Belediye olarak düzenli bir şekilde buradan yemekleri alıp barınağımıza götüreceğiz. Çünkü biz bu dünyada tek başımıza yaşamıyoruz, tüm canlılarla yaşıyoruz. Hayvanların yaşam hakkına saygı olarak da bize bu desteği veren dostlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Tanrıkulu ayrıca Belediye olarak hayvan duyarlılığı konusunda hazırladıkları kartelaları da yemekhanedeki masalara koyacaklarını ve insanlarda farkındalık yaratmaya, onların da bu uygulamadan haberleri olmasını sağlamaya çalışacaklarını belirtti.

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzman Doktor Rızvan Orhan’da, bu uygulamanın kendilerini memnun ettiğini ve belediyeden gelen talebi tereddütsüz bir şekilde kabul ettiklerini söyledi. Hastanede 1400 personel bulunduğunu kaydeden Orhan, “Edirne Belediyesi’nin hastanemizin personelimizin yemelerinin artıklarının sokak hayvanları barınağına verilmesi ile ilgili bir talepleri oldu. Böyle güzel bir talep bizim de çok hoşumuza gitti. Tüm canlıların üzerimizde hakkı var. 1400 personelimiz var. Bunların yemeklerinin artanlarının hayvan barınağına bağışlamaktan hepimiz büyük onur duyuyoruz. Bugün de protokolü imzalamış bulunuyoruz. Sokak hayvanları barınağındaki hayvanlarımıza faydalı olacak bir hizmet. Devamını da getireceğiz. Her zaman bu tür desteğe hazırız” şeklinde konuştu.

2 yıl süreli protokol gereğince, Edirne Belediyesi tarafından Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’ndeki yemekler özel bidonlarda toplanacak. Hastane tarafından bu bidonlara yemek dışında bir madde atılmaması sağlanacak ve bidonlar her gün belediye araçları ile alınarak Sokak Hayvanları Barınağı’na götürülecek.

 

 124 total views,  2 views today

Next Post

Bu gurur Edirne’nin

            Edirne Belediyesi tarafından Edirnelilere ve Edirnelilere kazandırılan 2 proje ‘Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda uygulama ödülüne layık görüldü. Ödülü almak için Antalya’da düzenlenen törene katılan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bu gurur Edirne’nin” dedi. 1930 yılında İtalyanlar tarafından yapılan ve jeneratörler vasıtasıyla 1980 yılına […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp