Seyahat Firma Sahipleri ETSO’yu Ziyaret Etti

admin

İstanbul Seyahat Firmasının sahibi Selami Tırış ve Genel Müdürü Sırrı İnan Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyaretleri esnasında Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ile görüşerek Edirne Otogarı ile ilgili sıkıntılarını dile getirdi.

İstanbul Seyahat Firması olarak uzun yıllardır Trakya Bölgesinde hizmet verdiklerini ve iki yıl öncede Edirne- Tekirdağ hattını açarak hizmete devam ettiklerini söyleyen Selami Tırış, yolcuların yoğun talebi üzerine de Edirne – İstanbul, Edirne- İzmir, Edirne- Samsun hatlarını açmak istediklerini belirtti. Ancak bu taleplerini Edirne Otogar işletmecisine iletmelerine rağmen iki yıldır cevap alamadıklarını belirterek: “ Konuyu önceki dönem Belediye Başkanı ile görüştük ve konunun çözümü noktasında söz aldık. Otogar işletmecisi de yardım sözü vermesine rağmen 2 yıldır oyalanıyoruz. Firmamıza Otogarda yazıhane tahsis edilmediği gibi Otogar işletmecisi tarafından hat kısıtlamalarına da maruz kaldık” diye konuştu.

ETSO (1)

Edirne halkının şu andaki taşıma sisteminden rahatsızlıkları olduğunu ve Edirne halkına hizmet etmek istediklerini söyleyen Tırış: “ Edirne otogar işletmecisi Otogarı tekelinde tutuyor. Hizmet ve fiyat tekeli yolcunun aleyhine işliyor. Edirne halkına en iyi şekilde hizmet etmek istiyoruz. Bunun içinde 2+1 koltuklu 20 adet araç siparişi verdik ” diye konuştu.

Eski meslektaşları olarak ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt’a konu ile ilgili yardım taleplerini ileterek, konuyu Belediye Başkanına iletmesi için rica bulundular.

Zıpkınkurt, en iyi hizmetin Edirne halkının hakkı olduğunun altını çizerek, İstanbul Seyahat Firmasının Edirne’ye açacağı hatlardan Edirne halkının birçok yönden karlı çıkacağını söyledi. Edirne’de firma sayısının artmasıyla Edirne otogarındaki tekelinde kırılacağını belirten Zıpkınkurt: “Son model araçlarda seyahat etmek Edirne halkının hakkı” dedi.

ETSO

Konuyu Belediye Başkanına en kısa zamanda ileteceğini söyleyen Zıpkınkurt, Belediye Başkanı’nın şehrin tüm sorunlarıyla olduğu gibi bu konununda takipçisi olacağına inandığını söyledi.

Zıpkınkurt, İstanbul Seyahat Firması yetkililerine Edirne’ye açacakları hatların hayırlı olmasını diledi.

 

 

 185 total views,  5 views today

Next Post

Park Alanı Ticari Alan Olamaz

Bir süre önce 75 yaşındaki Kıymet Peker’in konuta açılması istenen yerde  kepçenin geçerek direndiği parkla ilgili bilirkişi raporuna göre  Edirne İdare Mahkemesi’ne alanın imar planının ticari olarak kullanılamayacağı  yönünde rapor verdi. Nisan ayında 1. Murat mahallesi sakinlerinden 75 yaşındaki Kıymet Peker’in konut alanı yapmasını engellemek için kepçenin önüne sandalyesini koyarak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp